Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Kā Gruzija iedzīvotājiem nodrošina pieeju likumiem?

12.09.2012.

Foto: Māris Kaparkalējs, LV portāls No šā gada 3.septembra līdz 7.septembrim Latvijā mācību vizītē uzturējās Gruzijas Tulkošanas un koordinācijas centra pārstāvji un Gruzijas oficiālā izdevēja direktors Giorgi Tsiklauri.

No šā gada 3.septembra līdz 7.septembrim Latvijā mācību vizītē uzturējās Gruzijas Tulkošanas un koordinācijas centra pārstāvji un Gruzijas oficiālā izdevēja direktors Giorgi Tsiklauri.

Mācību vizītes mērķis bija iepazīties ar Valsts valodas centra pieredzi tiesību aktu tulkošanā. Latvijas apmeklējuma laikā Gruzijas oficiālā izdevēja pārstāvji pieredzes apmaiņas nolūkā viesojās arī pie oficiālā izdevēja VSIA "Latvijas Vēstnesis".

Gruzijas iedzīvotājiem likumi ir pieejami elektroniskā formātā, jo valsts jau vairākus gadus ir pilnībā pārgājusi uz oficiālu e-publikāciju. Gruzijas pieeja oficiālā izdevuma nodrošināšanā un uzturēšanā konceptuāli atšķiras no Latvijas pieejas. Gruzijā arī sistematizētiem tiesību aktiem (to konsolidētajām versijām) ir oficiāls statuss un šī valsts informācija ir izvietota vienā portālā, ko uztur Gruzijas Tieslietu ministrijas padotības iestāde - oficiālais izdevējs.

Gruzijas oficiālais izdevums līdz 2009.gadam iznāca arī drukātā formātā, bet kopš 2009.gada oficiālā publikācija tiek nodrošināta tikai elektroniski. Līdzīgi kā Latvijas oficiālajam izdevumam "Latvijas Vēstnesis", arī Gruzijas oficiālajam izdevumam sākotnēji bija noteikts pārejas periods, kura laikā tas iznāca gan drukātā, gan elektroniskā formātā. Drukātā izdevuma tirāža pēdējo pastāvēšanas gadu laikā bija vien 600 eksemplāru.

Svarīgs ir oficiālās publikācijas ceļš – no dokumenta projekta izstrādes līdz gala rezultātam visa dokumentu aprite notiek vienā tiesību aktu informācijas sistēmā, kurā strādā visas iesaistītās valsts institūcijas un arī parlaments. Šī informācijas sistēma nav "daudzmiljonu projekts", jo to izstrādājusi IT firma uz līguma pamata par gada pakalpojumu maksu (aptuveni 35 000 latu gadā).

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).