Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Krimināltiesību reforma: klajā nācis „Jurista Vārda” tematiskais numurs

19.03.2013.

Tematiskais numurs ir veltīts Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma grozījumiem un ir pirmie tiesību zinātnieku un praktiķu komentāri, kuri citviet pilnībā vēl nav pieejami

1. aprīlī stāsies spēkā ļoti apjomīgi grozījumi Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā, kā arī vēl vairākos tiesību aktos. Ar šiem grozījumiem Latvijas kriminālsodu sistēma ir pietuvināta Eiropas Savienības valstu sodu sistēmai. Pārmaiņas nozīmē arī milzīgu reformu dzīvē. Tām arī veltīts žurnāla „Jurista Vārds” 19.marta numurs.  

 

„Šis – "Jurista Vārda" pastāvēšanas vēsturē visapjomīgākais – 64 lappušu biezais numurs ir veltīts Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma grozījumiem un ir pirmie tiesību zinātnieku un praktiķu komentāri, kuri citviet pilnībā vēl nav pieejami,” numura tēmas aktualitāti raksturo „Jurista Vārda” galvenā redaktore Dina Gailīte.

 

 

Pēc pāris nedēļām, 1. aprīlī, spēkā stāsies ļoti apjomīgi grozījumi Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā, kā arī vēl vairākos tiesību aktos. To pamatā ir Tieslietu ministrijas īstenotā kriminālsodu politikas reforma, kuras dēļ jo īpaši ir izrevidēts Krimināllikums.

Pilnveidotais tiesiskais regulējums pietuvina Latvijas kriminālsodu sistēmu Eiropas Savienības valstu praksei, vienlaikus strauji attālinoties no padomju laika mantojuma. Tādējādi, kā norāda likumdevēja – Saeimas – Juridiskās komisijas pārstāvis un tiesību zinātņu doktors Andrejs Judins, "ņemot vērā pieņemto grozījumu apjomu ar jauno tiesību normu saturu, ir pamats uzskatīt, ka 2013. gada 1. aprīlī stāsies spēkā 1998. gadā pieņemtā Krimināllikuma jauna redakcija".

"Faktiski tas nozīmē ne tikai jaunu regulējumu likumā, bet arī milzīgu reformu dzīvē – jaunu kārtību un praksi materiālo un procesuālo normu piemērošanā visā nozarē, kas konkrētajā gadījumā aptver gan Valsts policiju, prokuratūru un tiesu, gan Ieslodzījuma vietu pārvaldi un Valsts probācijas dienestu, gan arī advokatūru, īstenojot personu aizstāvību, u.c." - tā numura tēmu ievadrakstā piesaka žurnāla redakcija.

Komentārus papildina tieslietu ministra Jāņa Bordāna un Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča uzruna, kā arī speciālistu viedokļi par dažādiem kriminālsodu politikas reformas jauninājumiem.            

„Jaunā kriminālsodu politika pamatota ar taisnīguma atjaunošanas un prevencijas principiem. Līdz ar to būtiski mainīti valsts kriminālpolitikas mērķi - ne tikai sodīt, bet arī atjaunot taisnīgumu, aizsargāt sabiedrību, resocializēt un atturēt cilvēkus no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas,” "Jurista Vārdā"uzsver tieslietu ministrs J.Bordāns.

"Jurista Vārda" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).