Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

„Latvijas Vēstnesis” aicina uz preses konferenci

22.03.2010.

Informāciju sagatavoja VSIA “Latvijas Vēstnesis”

VSIA „Latvijas Vēstnesis” aicina mediju pārstāvjus šodien, 22. martā, pulksten 15 piedalīties preses konferencē, kurā valsts kapitālsabiedrības vadība informēs par „Latvijas Vēstneša” darbības galvenajiem virzieniem un iespējamām izmaiņām.

Mediju dienaskārtībā iekļauta aktuāla tēma – oficiālās elektroniskās publikācijas ieviešana Latvijā, ko paredz projekts „Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcija”. Dokumenta saskaņošanas pēdējā stadija aktivizējusi diskusiju par iecerēto e-publikācijas risinājumu, tā kvalitāti un finansēšanas modeli.

Tā kā šajā sakarā publiskajā telpā izskanējusi nepilnīga un arī neprecīza informācija par VSIA „Latvijas Vēstnesis” darbību un oficiālo publikāciju, „Latvijas Vēstnesis” piedāvās skaidrojumu, lai sabiedrība šo kritiku varētu izvērtēt pilnīgas un objektīvas informācijas kontekstā un no pirmavota nepastarpināti uzzināt par „Latvijas Vēstneša” funkcijām, to izmaksām un sabiedrības ieguvumu. VSIA „Latvijas Vēstnesis” vadība atbildēs uz žurnālistu interesējošiem jautājumiem.

„„Latvijas Vēstnesis” līdz šim ir darījis visu, lai, pildot valsts deleģētās funkcijas un izmantojot publiskos resursus, veicinātu informācijas pieejamību sabiedrībai,” uzsver VSIA „Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

Mediju pārstāvjus aicinām ierasties „Latvijas Vēstneša” telpās Bruņinieku ielas 41. nama 4. stāvā.

Uzziņai

Latvijā šobrīd oficiālās publikācijas un tās informācijas sistematizēšanas nodrošināšanas uzdevumu veic VSIA „Latvijas Vēstnesis”, un šī uzdevuma izpildi uzrauga Tieslietu ministrija. „Latvijas Vēstneša” misija ir nodrošināt valsts oficiālās informācijas izsludināšanu un pieejamību. Oficiālā publikācija pēc savas būtības ir cieši saistīta ar LR Satversmes 90.panta – "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības" – īstenošanu, kura saturā ietverts tiesiskas valsts principa elements un prasība, lai pret privātpersonu piemērojamās normas būtu izsludinātas un publiski pieejamas.

VSIA “Latvijas Vēstnesis” izdod LR oficiālo laikrakstu “Latvijas Vēstnesis” (laikraksta bezmaksas elektroniskā versija - www.vestnesis.lv, kas piedāvā publikāciju arhīvu kopš 1995.gada), uztur tiesību aktu vortālu www.likumi.lv, kas sabiedrībai nodrošina aktuālās konsolidēto tiesību aktu redakcijas (t.sk. pilnīgu/sistematizētu likumu un MK aktu krātuvi) un izdod žurnālu tiesiskai domai un praksei „Jurista Vārds” (www.juristavards.lv).

Pamatā oficiālā informācija ir ārējie normatīvie akti (likumi, Ministru kabineta noteikumi), otru oficiālās informācijas grupu veido dažādi izziņojumi, kas jādara publiski pieejami. Šobrīd valsts oficiālās informācijas publikāciju „Latvijas Vēstnesī” nosaka aptuveni 200 normatīvie akti: gandrīz simt likumu un aptuveni tikpat daudz Ministru kabineta noteikumu.

2006.gadā „Latvijas Vēstnesī” publicēti 4289 dokumenti (t.sk. 294 likumi, 1085 MK noteikumi un instrukcijas); 2007.gadā – 3981 dokuments (t.sk. 304 likumi, 945 MK noteikumi un instrukcijas); 2008.gadā – 4425 dokumenti (t.sk. 337 likumi, 1120 MK noteikumi un instrukcijas), 2009. gadā - 5000 dokumentu (t.sk. 481 likums un 1677 MK noteikumi un instrukcijas).

Papildinformācijai:
Ilze Apine
T. +371 67313091
ilze.apine@lv.lv

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).