Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

“Latvijas Vēstnesis” gatavojas jaunajām personas datu aizsardzības prasībām

25.09.2017.

Ekrānšāviņš. Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/679. Regulas viss teksts pieejams: http://www.dvi.gov.lv/lv/wp-content/uploads/ES_Regula_2016_679.pdf

2018. gada pavasarī stāsies spēkā Vispārīgā personas datu aizsardzības regula. Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” līdz šim rūpīgi sekojis līdzi personas datu aizsardzības prasībām. Tagad, kad Latvija gatavojas regulas spēkā stāšanās brīdim, arī “Latvijas Vēstnesis” pārskata savu gatavību jaunajai situācijai.

Lai nākamgad ieviestu noteiktus regulas nosacījumus, šobrīd Latvijā top nacionālā normatīvā akta projekts.

“Sakarā ar oficiālo paziņojumu publikācijām, kas satur fizisku personu datus un kuras nesankcionēti dažkārt nokļūst Google meklētāja atlases rezultātos, “Latvijas Vēstnesim” jau līdz šim nācies risināt jautājumus par šo datu pieejamības ierobežošanu dažādiem ārējiem datu apstrādes rīkiem.

Oficiālajā izdevumā publicētajai informācija pēc savas būtības ir jābūt plaši pieejamai visai sabiedrībai, tāpēc tas vienmēr ir bijis nopietns izaicinājums, kā nodrošināt informācijas plašu pieejamību, vienlaikus sekojot personas datu aizsardzības pamatprincipiem,” norāda VSIA “Latvijas Vēstnesis” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele.

22. septembrī pie oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” viesojās Tieslietu ministrijas Eiropas lietu departamenta direktore Jekaterina Macuka ar lekciju “Personas datu aizsardzības reformas īstenošana”. Tās ietvaros speciāliste izklāstīja par jauno datu regulu, pamatprincipiem un svarīgāko, kam iestādēm ir jāpievērš uzmanība.

“Pēc tikšanās ar Macukas kundzi secinājām, ka “Latvijas Vēstneša” līdz šim realizētā politika un iekšējie regulējumi personas datu aizsardzības nodrošināšanai atbilst jaunās regulas prasībām. Mūsu uzdevums – vairāk informēt “Latvijas Vēstneša” pakalpojumu lietotājus par oficiālā izdevēja realizēto politiku personas datu aizsardzības nodrošināšanai,” atzīst D. Ābele.

Oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis”  pieejams vietnē www.vestnesis.lv un par tajā publicēto saturu ir atbildīgs informācijas iensiedzējs.

Personas datu aizsardzības nolūkos “Latvijas Vēstnesis” ieviesis virkni risinājumu, tajā skaitā daļai vietnes satura liedzis pieeju publiskajiem meklētājiem, piemēram, Googlei.

Uzziņai

Regula par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) pieņemta 2016. gada aprīlī.

Jaunā regula attiecas uz visām 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un datu pārziņiem. Regulas galvenie mērķi ir palielināt ikviena ES datu subjekta kontroli pār viņa datiem un aizsargāt tos.

Latvijā pēc 2018. gada 25. maija regula iegūs juridisku spēku, proti, uz to varēs atsaukties un pieprasīt tās ievērošanu.

Regula ievieš virkni jauninājumu, piemēram, viens no datu apstrādes pamatiem ir datu subjekta piekrišana. Šajā aspektā regula ievieš īpašas prasības bērnu datu aizsardzībai. Proti, ja bērns ir jaunāks par normatīvajā aktā noteikto vecumu, datu apstrāde būs likumīga tikai tad, ja piekrišanu būs devuši bērna vecāki. Šīs prasības nozīmē papildu slogu, piemēram, sociālo tīklu uzturētājiem, jo būs jādomā par tehnoloģiskiem un praktiskiem risinājumiem, lai izpildītu prasības.

Tāpat regula ievieš jaunus principus attiecībā uz datu apstrādē iesaistīto personu atbildību. Šobrīd par datu apstrādi atbild pārzinis, bet regula paredz, ka atbildība būs piemērojama arī operatoriem.


“Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).