Aprit 29 gadi, kopš pirmā "Latvijas Vēstnesis" numura izdošanas

2022. gada 25. februāris

Šodien, 25. februārī, aprit 29 gadi, kopš pirmā oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" numura izdošanas. Mūsdienās oficiālā publikācija jeb oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" ir pieejams elektroniskā formātā vietnē vestnesis.lv. "Latvijas Vēstneša" izdevējs – organizācija ar tādu pašu nosaukumu – sabiedrībai nodrošina plašu tiesiskās informācijas platformu, ko vidēji mēnesī apmeklē katrs trešais interneta lietotājs Latvijā.

Apritējuši 29 gadi, kopš 1993. gada 25. februāra, kad tika izdots pirmais oficiālais "Latvijas Vēstneša" laikraksta numurs. “Latvijas Vēstnesis” izdod Latvijas Republikas oficiālais izdevējs, kas iedzīvotājiem palīdz uzzināt par viņu tiesībām un pienākumiem. Mūsdienās"Latvijas Vēstnesis" kā valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma nodrošina  – oficiālo publikāciju (vestnesis.lv), tiesību aktu pieejamību (likumi.lv), to skaidrošanu (lvportals.lv) un diskusiju tiesiskai domai un praksei (žurnāls “Jurista Vārds”, juristavards.lv). To nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums.  

Iedzīvotāji plaši izmanto "Latvijas Vēstneša" platformu Šogad janvārī "Latvijas Vēstneša" platformu apmeklējuši 0,46 miljoni reālie lietotāji Latvijā (pēc interneta izpētes aģentūras Gemius datiem). Vismaz vienā no trijām vietnēm (likumi.lv, lvportals.lv vai juristavards.lv, jo vestnesis.lv pētījumā nepiedalās) vienu reizi ir ielūkojies teju katrs 3. interneta lietotājs Latvijā vecumā no 7 līdz 74 gadiem.  

Visvairāk reālo lietotāju Latvijā vismaz vienreiz janvārī ielūkojušies LV portālā, savukārt satura patēriņa ziņā līderos ir vietne likumi.lv, kurā janvārī reģistrēti vairāk nekā 2,6 miljoni skatījumu. 
Tādējādi 2022. gadā "Gemius" ikmēneša publiskajā vietņu topā janvārī LV portāls ieņem 12. vietu, likumi.lv – 15. vietu; juristavards.lv – 40. vietu. 

Auditorijas stabilo pieaugumu nosaka vairāki faktori – sabiedrības interese par jaunajiem tiesību aktiem, kas stājās spēkā no 2022. gada 1. janvāra, to skaidrojumiem un  kvalitatīvu informāciju ārkārtējās situācijas laikā. 

Tas apliecina “Latvijas Vēstneša” nozīmīgumu un spēju gadu gaitā saglabāt aktualitāti un pozitīvo pienesumu sabiedrībai, tas tiek novērtēts un praktiski pielietots iedzīvotāju vidū ik dienu.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija