Atvērta grāmata ar Satversmes tiesas atziņām

2019. gada 17. septembris

Latvijas Republikas Satversmes tiesas foto.

Klātesot Valsts prezidentam Egilam Levitam, 16. septembrī Satversmes tiesā atvērta grāmata “Latvijas Republikas Satversme. Satversmes tiesas atziņas”. Tā nākusi klajā “Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā. 

Grāmata, kas nākusi klajā klajā “Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā, interesentiem būs pieejama no 25. septembra. To par izdevēja cenu varē siegādāties “Latvijas Vēstneša” Klientu centrā (Bruņinieku 53, Rīgā) un e-grāmatnīcā LV.LV/gramatas.

“Satversmes tiesai ir īpaša vieta Latvijas konstitucionālajā sistēmā. Satversmes tiesa ne tikai vērtē tiesību normu atbilstību Latvijas Republikas Satversmei, bet mūsdienās tā veido dialogu ar citām valsts konstitucionālajām iestādēm, sabiedrību, kā arī plašsaziņas līdzekļiem,” uzsver Satversmes tiesas priekšsēdētāja prof. Ph.D. Ineta Ziemele. 

 

 

Jau informējām, ka grāmatas mērķis ir palīdzēt stiprināt ikviena iekšējo brīvību brīvā valstī, sekmēt pilsoniskās apziņas un kultūras nostiprināšanos, satuvinot cilvēku ar valsts pamatlikumu. Krājumu ilustrē krāšņi zīmējumi no Satversmes tiesas rīkotajiem skolēnu zīmējumu un domrakstu kon­kursiem “Mana Satversme” un “Manas pamattiesības Satversmē”.

Grāmata tapusi, Satversmes tiesai sadarbojoties ar oficiālo izdevēju “Latvijas Vēstnesis” un mākslinieci Ditu Penci. Krājumā publicēts Latvijas Republikas Satversmes teksts ar vairāk nekā 400 Satversmes tiesas spriedumos atklātajām atziņām.

Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova uzsvēra, ka Satversmes tiesa vairāk nekā 20 gadu skaidro Satversmē ietverto normu jēgu. Satversme ir svarīgākais un vērtīgākais, ko latviešu tauta sev ir radījusi. Satversmes tiesas misija ir to “iedzīvināt”, lai Satversme ir tuva un dzīva visā Latvijas pilsoniskajā sabiedrībā, lai ikviens zina un saprot, ko mūsu valsts pamatlikums saka.

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” informācija