Civillikumam − 80

2017. gada 30. janvāris

Publicitātes attēls. Civillikuma oficiālā publikācija izdevumā “Valdības Vēstnesis” (Nr. 41, 20.02.1937.).

Arī likumiem ir jubilejas − aicinošs iemesls ieskatīties to interesantajā tapšanas un izmaiņu vēsturē. LV portāla jaunā rubrika “Likumi - jubilāri” atklāta ar Civillikuma astoņdesmitgadi, bet februārī svinēsim Latvijas Republikas Satversmes 95 gadu jubileju.

“Tā bija pirmā privāttiesību kodifikācija neatkarīgajā Latvijas Republikā, kas tika atjaunota arī pēc valstiskās neatkarības atgūšanas 1992.-1993. gadā, protams, izdarot atsevišķus laika garam atbilstošus pārgrozījumus un papildinājumus.

"Viens likums visiem" – tā jauno Civillikumu dēvēja tieslietu ministrs Hermanis Apsītis un ne viens vien Latvijas laikraksts”, raksta LV portāls (www.LVportals.lv).

Jauniedibinātā rubrika piedāvās publikāciju ciklu visa šā gada garumā. Tematiskie apraksti par kādu no Latvijas Republikas likumiem reizi mēnesi tiks publicēti LV portālā. Publikācijā − īsumā faktogrāfisks apskats par likuma apjomu, saturu, neparasto vēstures stāstu, un citiem interesantiem faktiem. Lietotāju ērtībām publikācijā ietvertas saites uz galvenā publikācijas varoņa − likuma − aktuālo redakciju vietnē Likumi.lv.

Jaunā rubrika “Likumi - jubilāri” aizsākta ar aprakstu par Latvijas Republikas Civillikumu. Ministru kabinets to pieņēma 1937. gada 28. janvārī, taču spēkā tas stājās teju pēc gada − 1938. gada 1. janvārī.

“Latvijas Vēstneša” informācija