Covid-19 un tieslietas: skaidrojumi "Jurista Vārdā"

2020. gada 24. marts

Sabiedrībā raisās diskusijas par daudziem tiesiskiem jautājumiem saistībā ar Covid-19 epidēmiju, īpaši par personas privātuma un sabiedrības drošības līdzsvarošanu. Tomēr nepamanīta nevar palikt krīzes ietekme arī uz citām tieslietu nozarēm, ne tikai datu aizsardzību, – par to  "Jurista Vārda" 24. marta laidienā.

Vai sabiedrībai ir tiesības zināt, kur Latvijā ir visvairāk inficēto personu? Vai šāda informācija apdraud saslimušos? Vai pieļaujams publiskot to personu vārdus, kas pārkāpj valstī noteiktos pašizolācijas un karantīnas pasākumus? 

Jau pagājušajā laidienā žurnāla “Jurista Vārds” (izdevējs - “Latvijas Vēstnesis”) redakcija aizsāka pandēmijai un ārkārtējai situācijai veltītu materiālu sēriju, ko turpina arī šajā numurā. Šoreiz visiem interesentiem brīvi pieejama tematiskā publikācija “Covid-19 un tieslietas: īsumā par visu”, kuras autore ir zvērināta advokāte Dr. iur. Viktorija Jarkina.

Šajā laidienā publicēta arī svarīga informācija par paša žurnāla darbību. Apzinoties riskus, ko šī krīze radījusi drukātajai presei - iespēja, ka var pārtrūkt papīra ražošana, tipogrāfiju darbs un preses piegāde līdz lasītājam - “Jurista Vārda” redakcija aicina visus abonentus, kas to vēl nav izdarījuši, pieteikties parolei, kas dos iespēju lasīt žurnālu portāla juristavards.lv maksas sadaļā.

  • Atgādinām, ka katram “Jurista Vārda” drukātā žurnāla abonentam bez papildu maksas pienākas piekļuve jaunākajam žurnāla laidienam un 25 elektroniskā arhīva rakstiem mēnesī!

Lai saņemtu piekļuvi maksas saturam, ir jānosūta pieteikums uz e-pastu abonenti@lv.lv vai jāzvana pa tālruni 67311161.

Par “Jurista Vārdu”

Nedēļas žurnāls „Jurista Vārds” ir lielākais periodiskais, specializētais, tieslietām veltītais izdevums Latvijā. Tas šobrīd ir lielākais un nozīmīgākais Latvijas juristu neklātienes domu apmaiņas forums un profesionālās tālākizglītības instruments, kā arī būtiskākais informācijas avots par norisēm tieslietās. “Jurista Vārds” ir daļa no oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas.

 

Papildinformācijai:

Kellija Dadzīte 
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 22113792
kellija.dadzite@lv.lv

www.lv.lv