E. Levits “Latvijas Vēstnesī” izsludina steidzamības kārtā pieņemtos likumus

2020. gada 30. oktobris

Valsts prezidents Egils Levits šodien, 30. oktobrī, oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” papildu laidienā Nr. 211A izsludinājis 3 likumus, kas pieņemti steidzamības kārtā. Starp tiem – arī grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kurā noteikta administratīvā atbildība par mutes un deguna aizsega nelietošanu.

E. Levits izsludinājis šādus likumus:

  • Grozījums Dziesmu un deju svētku likumā;
  • Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā;
  • Grozījumi likumā "Par miruša cilvēka ķermeņa aizsardzību un cilvēka audu un orgānu izmantošanu medicīnā".

Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā paredz, ka no 20. novembra par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz desmit naudas soda vienībām.

Lai ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistītos tiesību aktus operatīvi padarītu pieejamus sabiedrībai, biežāk klajā nāk oficiālā izdevuma papildu laidieni. Šo dokumentu oficiālo publikāciju "Latvijas Vēstnesis" nodrošina tūlītēji pēc to saņemšanas no iesniedzējiem.

  • Ikvienam interesentam ir pieejams pakalpojums “Seko līdzi” – oficiālo publikāciju monitorings 24/7 režīmā, kas pārlūko pasūtīto informācijas pieprasījumu (ievadītos atlases kritērijus) par satura jaunumiem. Iespējams arī pasūtīt informācijas atlasi tiesību aktos pēc noteikta atslēgvārda, piemēram, šobrīd aktuālais Covid-19.

Vietnē likumi.lv sistematizētā veidā vienkopus pieejami “Latvijas Vēstnesī” izsludinātie tiesību akti. Likumi.lv redakcija piedāvā tiesību aktu tēmu “Covid-19”, kurā pieejami visi ar Covid-19 saistītie tiesību akti to aktuālajās redakcijās (ar iekļautiem grozījumiem), tai skaitā Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums.

Atgādinām, ka vietnē likumi.lv ir Administratīvās atbildības ceļvedis: https://likumi.lv/ta/administrativa-atbildiba/ Tajā apkopoti visi likumi, kā arī likumi.lv datubāzē esošie pašvaldību saistošie noteikumi, par kuru pārkāpšanu persona ir saucama pie administratīvās atbildības.

 

Par oficiālo izdevēju “Latvijas Vēstnesis”
Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma. “Latvijas Vēstnesis” nodrošina - oficiālo publikāciju (vestnesis.lv), tiesību aktu pieejamību (likumi.lv), to skaidrošanu (lvportals.lv) un diskusiju tiesiskai domai un praksei (žurnāls “Jurista Vārds”, juristavards.lv).


Papildinformācijai:

Kellija Virse
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 22113792
kellija.virse@lv.lv
www.lv.lv