Grāmata "Konstitucionālās tiesības" – labākā dāvana absolventiem un topošajiem juristiem

2021. gada 6. jūlijs

Foto: Daiga Romanovska

"Latvijas Vēstnesis" laidis klajā Jāņa Plepa, Edgara Pastara un Ilzes Plakanes jauno grāmatu – “Konstitucionālās tiesības. Trešais izdevums ar Daiņa Īvāna priekšvārdu”.  Grāmata mērķtiecīgi pielāgota praktiķu vajadzībām. Tā var būt noderīgs palīgs arī topošajiem juristiem studiju procesā, kā arī jaunajiem speciālistiem, uzsākot darba gaitas.  

Ikviens interesents "Konstitucionālās tiesības" var iegādāties “Latvijas Vēstneša” e-grāmatnīcā lv.lv/gramatas („Latvijas Vēstneša” apgādā iznākušās grāmatas tur var iegādāties vislētāk – par izdevēja cenām). 

Izdevumā sniegts Satversmē noteiktās Latvijas valsts iekārtas skaidrojums, to aplūkojot plašākā Baltijas un Eiropas valstu pieredzes kontekstā. Grāmatā detalizēti izskaidroti konstitucionālo tiesību  pamatjēdzieni – konstitūcija, suverenitāte, demokrātiska republika, tiesiska un sociāla valsts, cilvēktiesības un varas dalīšana. Tāpat grāmatā aplūkotas svarīgākās valsts galvas, likumdevējvaras, izpildvaras un tiesu varas funkcijas demokrātiskā tiesiskā valstī un to mijiedarbība. 

Pirmais “Konstitucionālo tiesību” izdevums "Latvijas Vēstneša" Grāmatu apgādā iznāca 2004. gadā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Aivara Endziņa zinātniskā redakcijā, grāmatas autoriem vēl esot tiesību zinātņu studentiem. 2014. gadā grāmatas autori sagatavoja otro – papildināto un pārstrādāto izdevumu. Tagad – vēl pēc septiņiem gadiem – klajā nācis jauns aktualizēts un būtiski papildināts izdevums. 

“Konstitucionālo tiesību” trešais izdevums mērķtiecīgi pielāgots praktiķu vajadzībām, sniedzot izvērstu ieskatu Satversmes tiesas praksē un nozīmīgākajos Satversmes piemērošanas gadījumos. Tāpat grāmata būs noderīga katram, kurš vēlas uzzināt ko vairāk par Satversmi un Latvijas valsts iekārtu.  

Grāmatas atklāšanas svētkos autors Edgars Pastars sacīja: "Valsts nav nekāda partija, kurai obligāti jābūt statūtiem, lai viņa varētu pastāvēt. Turklāt, atceramies, konstitūcijas vispār kā dokuments valstu pastāvēšanā ir ļoti nesens notikums. Kopumā valsts pastāv tāpēc, ka ir tauta. Mūsu valsts pastāvēšana nav jāapliecina ar nekādiem vēsturiskiem dokumentiem. Pietiek, ja mēs šeit esam un mēs gribam, ka šī ir mūsu valsts." 

"Konstitucionālo tiesību" grāmatā ikvienam būs iespējams apkopotā veidā atrast atbildes par Satversmi un Latvijas valsts iekārtu, veicinot demokrātiskā tiesiskā valstī iedzīvotājiem nepieciešamo zinātību par valsts konstitucionālajiem pamatiem, kā arī prasmes savu pamattiesību aizsardzībai un izmantošanai. Ar grāmatas izdošanu VSIA "Latvijas Vēstnesis" turpina īstenot konstitucionālo pienākumu ikvienam skaidrot viņa tiesības un nodrošināt sabiedrībai ticamu un augstvērtīgu tiesisko informāciju.   

  • Saziņai ar Lasītāju servisu par grāmatas iegādi: 67311161; e-pasts: gramatas@lv.lv

Papildinformācijai:
Adelīna Anna Ziemele
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 26710004
adelina.ziemele@lv.lv
www.lv.lv