Izglītojošā filma "Atver Satversmi" piedzīvojusi pirmizrādi uz lielā ekrāna

2022. gada 31. maijs

Foto: Toms Norde.

26. maijā kinoteātrī "Splendid Palace" notika žurnāla “Jurista Vārds” un Latvijas Republikas oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" sadarbībā ar Satversmes tiesu izveidotās filmas "Atver Satversmi" pirmizrāde. Filma pilnā garumā publiskota arī tīmeklī. Aicinām to izmantot!  

Pēc žurnāla "Jurista Vārds" redakcijas iniciatīvas tapusī izglītojošā filma "Atver Satversmi" – videoformātā ietērpti Satversmes komentāri un konstitūcijas lasījumi – ir Latvijas juristu aicinājums ikvienam pilsonim iedziļināties mūsu valsts pamatlikumā un izprast tajā ietvertos demokrātiskas valsts funkcionēšanas mehānismus un aizsargātās cilvēka pamattiesības. Izprotot Satversmes vērtības un apzinoties priekšrocības, ko ikkatram dod tiesiska un demokrātiska valsts, varam cerēt uz Latvijas sabiedrības nepieciešamo līdzdalību demokrātijas funkcionēšanā, noturību pret apdraudējumiem un gatavību aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti jebkuru satricinājumu apstākļos. 

Filmā piedalās vairāk nekā 120 juristi. Katru tās nodaļu ievada konkrētās Satversmes nodaļas komentārs, kam seko secīgi Satversmes pantu lasījumi.  Filmas režisors: Juris Sējāns, operatori – Edgars Bite un Aldis Šenbergs. Projekta vadītājas: Dina Gailīte, Sannija Matule, Dita Plepa.

Filma "Atver Satversmi" visiem interesentiem bez maksas ir pieejama "Jurista Vārda" youtube kanālā. Tā pieejama arī sēriju veidā – atbilstoši Satversmes struktūrai:

Foto galerija no pasākuma pirmizrādes pieejama šeit 

Plašāk par Satversmes jubilejas gadu vietnē Satversme100.lv, kas nodrošina arī saites uz dažādiem informācijas resursiem. 

Tēmturi sociālajos medijos: #AtverSatversmi #Satversme100 

 

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija