Izsludināts jaunais Latvijas valsts karoga likums

2009. gada 17. novembris

Informāciju sagatavoja VSIA „Latvijas Vētsnesis”

Šodien oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” izsludināts jaunais Latvijas valsts karoga likums. Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, tātad trešdien, 18. novembrī. Svētku ieskaņā un arī uzskatāmības labad oficiālajai publikācijai pievienots krāsains informatīvs ielikums ar karoga attēlu Valsts heraldikas komisijas noteiktajā tonī.

Jaunajā Latvijas valsts karoga likumā ir noteikti vienoti Latvijas valsts karoga lietošanas principi atbilstoši mūsdienu starptautiskajai praksei un protokola normām. Ar tā spēkā stāšanos 18. novembrī spēku zaudē līdzšinējais likums “Par Latvijas valsts karogu”.

Iedzīvotāju ērtībām oficiālajai publikācijai „Latvijas Vēstnesī” pievienots arī krāsains informatīvs ielikums (A3 formāts, krītpapīrs) ar karoga attēlu atbilstoši jaunā likuma prasībām, informē oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” galvenais redaktors Oskars Gerts. Šī ilustrācija precīzi atspoguļo Valsts heraldikas komisijas atzīto valsts karoga karmīnsarkano toni.

Pārejas noteikumi paredz, ka līdz 2010.gada 1.maijam Ministru kabinets izdod jaunus likuma piemērošanas noteikumus, kas noteiks, piemēram, Latvijas valsts karoga, vimpeļa un karoga attēla toņus atbilstoši materiālam un tehnikai, ņemot vērā Valsts heraldikas komisijas atzinumu.

Laikraksta bezmaksas e-versija: www.vestnesis.lv (jaunākais laidiens un publikāciju arhīvs)

Uzziņai

VSIA “Latvijas Vēstnesis” izdod LR oficiālo laikrakstu “Latvijas Vēstnesis” (laikraksta bezmaksas elektroniskā versija - www.vestnesis.lv, kas piedāvā publikāciju arhīvu kopš 1995.gada). Tā misija ir nodrošināt valsts oficiālās informācijas izsludināšanu un pieejamību. VSIA “Latvijas Vēstnesis” uztur arī tiesību aktu vortālu www.likumi.lv , portālu LV.LV  un izdod specializēto žurnālu “Jurista Vārds”.

Laikraksts "Latvijas Vēstnesis" iznāk valsts valodā A3 formātā četras reizes nedēļā – otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien – un nepieciešamības gadījumā arī citās dienās. Laikraksta apjoms ir atkarīgs no publicējamo dokumentu skaita un apjoma un publicēšanas steidzamības.

Papildinformācijai:
Ilze Apine,
 T.: 67310675
ilze.apine@lv.lv