Jauna grāmata: Spīdzināšana, cietsirdība un pazemojums attieksmē un sodā

2017. gada 27. aprīlis

Foto: Santa Sāmīte. Publicitātes attēls.

“Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā izdota grāmata, kurā aplūkoti spīdzināšanas, cietsirdīgas vai pazemojošas apiešanās vai soda aizlieguma īstenošanas teorētiskie un praktiskie aspekti.

Jaunais izdevums ir pirmais nopietnais pētījums šajā jomā Latvijā. Tas tapis, analizējot speciālo literatūru, starptautiskos cilvēktiesību dokumentus un Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) spriedumus - arī lietās pret Latviju. Grāmatas autori analizē arī Eiropas Komitejas secinājumus par Latviju minētajā jomā un Latvijas Republikas tiesu, tajā skaitā Satversmes tiesas, nolēmumus.

Spīdzināšanas aizliegums ir viena no vissvarīgākajām cilvēktiesībām, kas uzskatāma par absolūtu. Neraugoties uz Latvijā ieviestajiem tiesiskajiem mehānismiem, ECT nolēmumi lietās pret Latviju pierāda – pārkāpumi joprojām notiek.

Kā izdevuma priekšvārdā norāda profesors Aivars Endziņš, tikai mācoties no kļūdām un izdarot pareizus secinājumus, varam panākt cilvēktiesību situācijas uzlabošanos Latvijā un mazināt lielo sūdzību skaitu Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Grāmata būs noderīga tiesību zinātņu studentiem, mācībspēkiem, praktiķiem – advokātiem, prokuroriem, tiesnešiem.

Tā varētu ieinteresēt arī izglītības iestādes, kurās apmāca policistus, robežsargus, ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekus, kā arī ļoti plašu speciālistu loku tiesībsargājošajās iestādēs – policijā, labošanas darbu iestādēs, tāpat arī psihiatriskās ārstniecības iestāžu darbiniekus.

Grāmata tapusi prof. Aivara Endziņa zinātniskajā redakcijā. Autoru kolektīvs: Anete Erdmane, Edgars Oļševskis, Santa Slokenberga, Laura Šāberte, Inga Švarca, Kristaps Tamužs.

Kur iegādāties?

     E-grāmatnīcā „Latvijas Vēstneša” apgādā iznākušās grāmatas var iegādāties vislētāk – par izdevēja cenām. Grāmatu katalogs, karstās cenas, piegādes iespējas.

Lasītāju serviss

  • T.: 80006000; 67311161
  • E-pasts: gramatas@lv.lv


“Latvijas Vēstneša” informācija