Jaunā TAP portāla darbību atbalsta "Latvijas Vēstneša" dati

2021. gada 9. septembris

Ceturtdien, 9. septembrī, darbu sāk Vienotais tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāls jeb TAP portāls. Kopš projekta uzsākšanas brīža tā izstrādē sadarbības partneru statusā ir bijis iesaistīts oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis". Rezultātā TAP portāls ir saistīts ar Latvijas Republikas tiesību aktu datu bāzi likumi.lv.

TAP ir valsts informācijas sistēma, ko izmanto Ministru kabineta darbības nodrošināšanai, sabiedrības informēšanai un līdzdalībai tiesību aktu izstrādē. To paredz jaunais Ministru kabineta kārtības rullis, kura oficiālā publikācija ir pieejama oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (vestnesis.lv) 8. septembra laidienā: https://www.vestnesis.lv/op/2021/173A.1.

Noteikumi stājas spēkā 9. septembrī, kad darbību sāk TAP portāls. Tā darbības nodrošināšanai nepieciešamās informācijas apmaiņā ir iesaistīta arī Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas sistēma (OPTIS), ko uztur oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis". Proti, OPTIS ietver oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" (vestnesis.lv), tiesību aktu vietni likumi.lv un pārējās valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas daļas (LV portālu un "Jurista Vārdu").

Projekta gaitā ir izveidota saskarne starp TAP portālu un OPTIS, kas tiešsaistes datu apmaiņas režīmā pēc pieprasījuma nodod konsolidēto tiesību aktu versiju strukturētu datu veidā un saiti uz pieņemtā tiesību akta publikāciju oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (vestnesis.lv) un vietnē likumi.lv. "Latvijas Vēstneša" uzturētā OPTIS datu apmaiņas režīmā no TAP portāla saņem Ministru kabinetā pieņemtā tiesību akta datus (datnes un strukturētus datus), tai skaitā unikālo identifikācijas numuru.

Darbs nebija vienkāršs, jo trīs gadu laikā "Latvijas Vēstnesim" nācās pārskatīt tiesību aktu datu bāzē visus strukturētos datus, lai ikdienas darbs valsts pārvaldes kolēģiem, “izsaucot” no likumi.lv apstrādei nepieciešamo tiesību aktu un saņemot to TAP portālā, noritētu gludi un bez liekiem sarežģījumiem.

"Darbs pie šis izstrādes trīs gadu garumā prasīja apmēram 60% visu mūsu IT darbinieku resursus, tāpēc vairāki citi mūsu projekti ir mazliet iekavējušies. Tāpēc arī “Latvijas Vēstnesis” ar patīkamu satraukumu gaida TAP projekta “palaišanu” dzīvē, jo, neapšaubāmi, tas mainīs arī dažus mūsu datu apstrādes procesus. Ceram, ka jau pēc gada mūsu likumi.lv datu bāzē vismaz Ministru kabineta noteikumi “dzīvos” no jauna strukturētā veidā, kas veicinās to izmantošanu arī citās valsts informācijas sistēmās," nākotnes ieguvumus raksturo oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele. "Pateicos saviem kolēģiem, kuri ar lielu atbildības sajūtu iesaistījās šai projektā un palīdzēja mūsu kā konstruktīvu sadarbības partneru reputācijas nostiprināšanā. Paldies arī Valsts kancelejai, ka 2020. gadā tika rasta iespēja  vismaz daļēji šos ieguldītos resursus kompensēt!"

Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" pateicas Valsts kancelejas kolēģiem par konstruktīvo sadarbību projekta norises laikā.

Papildinformācijai:
Adelīna Anna Ziemele
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 26710004
adelina.ziemele@lv.lv
www.lv.lv