"Jurista Vārda" dalība sarunu festivālā "Lampa"

2023. gada 12. jūnijs

Foto: Alīna Kļaviņa / Jurista Vārds

Pagājušajā nedēļas nogalē, 9. un 10. jūnijā, Cēsīs norisinājās jau 9. sarunu festivāls "Lampa". Tajā piedalījās arī "Jurista Vārds", kas ar ievadsarunu un prāta spēli "Pareiza atbilde: tiesiska valsts?"  uz Temīdas telts skatuves kāpa 9. jūnijā plkst. 20:00. 

Videoieraksts no "Jurista Vārda" diskusijas un prāta spēles par tiesisku valsti: 

 

Ievadsarunu par to, vai brīvs cilvēks un demokrātiska sabiedrība ir iespējami tikai tiesiskā valstī, vadīja Dina Gailīte, žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore, sarunā piedalījās diplomāte Katrīna Kaktiņa, prokurors Aldis Lasmanis, zvērināts advokāts Andris Tauriņš.

"Pat ja mēs nezinām, cik svarīgs ir gaiss, ko mēs elpojam, mirklī, kad mums ir aizžņaugts kakls, saprotam, ka tā patiesībā ir svarīgākā lieta. Tāpat es domāju ir arī ar tiesisku valsti. Gadījumos, kad tai ir funkcionālas problēmas vai arī tad, kad tā tiek zaudēta pavisam, diemžēl cilvēki saprot, ka tā ir bijusi milzīga vērtība," sarunas noslēgumā teica Dina Gailīte, žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore.

Pēc ievadsarunas notika prāta spēle, kuras uzvarētāji bija Latvijas vēstniece Ungārijā Agnese Kalniņa, Konkurences padomes loceklis Kārlis Piģēns un Rasma Zvejniece, Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja.