"Jurista Vārds" atbalsta advokatūras aicinājumu ziedot Ukrainas uzvarai

2024. gada 4. aprīlis

Attēls: Jurista Vārds.

Žurnāls "Jurista Vārds" atbalsta Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas iniciatīvu uzrunāt tieslietu nozares darbiniekus ar aicinājumu ziedot Ukrainas atbalstam. Juristi vislabāk apzinās tiesiskuma un demokrātijas nozīmi, tādēļ advokātiem, tiesnešiem, tiesu darbiniekiem, prokuroriem, tiesu izpildītājiem, notāriem, ierēdņiem un citiem nozarē strādājošajiem ir jāuzņemas līderu loma un jādemonstrē pārējai sabiedrībai apņēmība  stāties pretī agresijai, kas šobrīd cenšas iznīcināt Ukrainas tautu un valsti. 

Advokātu kopsapulcē 22. martā tika pieņemts lēmums izveidot ziedojumu programmu "Par Ukrainas uzvaru!", kura izvietota portālā ziedot.lv, un tās mērķis ir "sniegt palīdzību Ukrainas karavīriem tieši līdz frontes līnijai". Par saziedotajiem līdzekļiem tiks iegādātas Ukrainas aizstāvjiem nepieciešamās lietas – automašīnas, droni, nakts redzamības kameras, aptieciņas, akumulatori, ģeneratori – un nogādātas līdz pat kara darbības zonai.   

Ziedot iespējams šeit: https://www.ziedot.lv/par-ukrainas-uzvaru-4963 

Atbalstot šo Advokatūras iniciatīvu, "Jurista Vārds" ir izveidojis divus video vēstījumus:

  • Vienā no tiem advokāts Saulvedis Vārpiņš dalās ar nesenajiem iespaidiem no karadarbības zonas: "Ukraina ir ļoti izpostīta, un, redzot to, kas ir Ukrainā, rodas apziņa, ka nedrīkstam pagurt. Ukrainai ir jāpalīdz. Juristiem ir jābūt tiem, kuri šajā laikā, kas ir pilns ar dezinformāciju un nepatiesu informāciju, skaidro, palīdz, ar savu rīcību rāda piemēru citiem, kā ir jārīkojas, lai mēs saglabātu savu tiesiskumu, savu valsti." 
  • Otrā video ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta stāsta par to, kā tiek vākti un izmantoti ziedojumi Ukrainai: "Advokāti ir izveidojuši savu īpašu labdarības kampaņu Ukrainai, jo trešais kara gads daudziem liek nogurt, un šis ir tas brīdis, kad pieslēgties spilgtākajiem, spēcīgākajiem prātiem, tiem, kas saprot cik svarīgi ir saglabāt tiesiskumu starptautiskā līmenī". 

Žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore Dina Gailīte uzsver, ka redakcija bez šaubīšanās izlēmusi atbalstīt advokatūras iniciatīvu: "Juristiem vienmēr ir bijusi nozīmīga loma sabiedrības izglītošanā un mobilizēšanā izšķirošos mirkļos – gan Latvijas valsts dibināšanas, gan neatkarības atjaunošanas laikā. Arī šobrīd ir šāds mums visiem izšķirošs brīdis. Ja spēsim atbalstīt Ukrainu, tad arī demokrātiskā un tiesiskā Latvijas valsts būs drošībā."  

Ņemot vērā, ka "Jurista Vārds" ir domu apmaiņas forums, kas apvieno lielāko daļu aktīvo Latvijas juristu, redakcija cer, ka ar žurnāla informatīvās kampaņa palīdzību izdosies piesaistīt advokatūras iniciatīvai daudzus tieslietu nozarē strādājošos no visām juridiskajām profesijām. 

Papildinformācijai:

Zeltīte Kazļenoka
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Attīstības un komunikācijas departamenta
Digitālās komunikācijas speciāliste
zeltite.kazlenoka@lv.lv
67898741, 25386479
lv.lv