“Jurista Vārds” jaunā veidolā un ar jaunu saturu

2018. gada 11. jūlijs

Foto: Santa Sāmīte. Žurnāla "Jurista Vārds" 10. jūlija laidiens jaunā veidolā.

Aizvadītajā nedēļā, kad Rīga un visa Latvija piedzīvoja šī gada kulmināciju − simtgades Dziesmu un deju svētkus, arī “Jurista Vārda” redakcijā valdīja garīgs un fizisks sasprindzinājums. Tapis žurnāla jaunais vizuālais veidols, kuru lasītāji aicināti novērtēt jau šīs nedēļas, 10. jūlija, laidienā!

Žurnāla saturs, tāpat kā Latvijas tiesiskā sistēma, ir nepārtrauktā attīstībā un pārmaiņu procesā. Žurnāla redakcija pēdējos gados līdztekus tradicionālajām žurnāla sadaļām aizvien biežāk veidojusi tematiskos “Jurista Vārda” laidienus, intervējusi Latvijā un pasaulē nozīmīgus juristus, publicējusi Latvijas vēsturē izcilāko juristu biogrāfisko aprakstu sēriju u.c.

Nesenākie “Jurista Vārda” saturiskie jaunumi ir sadaļas “Juridiskā darba tirgus” un “Jurists un kultūra”. Turpretim kopš iepriekšējām žurnāla “Jurista Vārds” vizuālajām pārmaiņām pagājuši pieci gadi.

“Atskatoties uz šiem pieciem gadiem, ar zināmu gandarījumu varam secināt, ka pāris no mūsu tā laika modīgajiem, no pasaules aizņemtajiem jaunieviesumiem, par kuriem, starp citu, saņēmām arī dažas pretrunīgas lasītāju atsauksmes, pa šo laiku presē un grāmatu dizainā ir kļuvuši par ierastu lietu (teiksim, nenolīdzinātās teksta slejas). Tāpēc − jāiet tālāk!” redakcijas slejā raksta žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Viņa arī ieskicē, ka jaunais “Jurista Vārda” iekārtojums iecerēts ar mērķi uzskatāmāk nodalīt atsevišķas žurnāla sadaļas, skaidrāk izceļot “galvenos” rakstus un no tiem nodalot informatīvo sadaļu, tiesu praksi u.c. rubrikas. Tāpat ievērojami palielināts atsauču teksta lielums un uz vieglāk lasāmu nomainīts burtu veids.

Daudziem lasītājiem, paņemot rokā 10. jūlija un turpmākos laidienus, pirmā uzskatāmi pamanāmā pārmaiņa noteikti būs papīrs. No līdzšinējā krītotā papīra “Jurista Vārds” pārgājis uz nekrītotu. Viens no iemesliem − šis papīrs ir draudzīgāks lasītāju acīm. Tāpat svarīgs ir ilgtspējas aspekts, proti, vides saudzēšana. Nekrītotā papīrā ir daudz augstāks koksnes īpatsvars, tātad tas tiek ražots no atjaunojamiem dabas resursiem, ar kuriem, starp citu, Latvija ir ļoti bagāta. Šī iemesla dēļ šādu papīru ir arī vieglāk izmantot atkārtotai pārstrādei.

“Arī tad, ja nepamanīsiet lielas pārmaiņas un nesapratīsiet smalko atšķirību starp līdzšinējo un turpmāko papīru vai burtu lielumu, mēs ļoti vēlētos, lai jaunais “Jurista Vārda” vizuālais tēls (bet vēl jo vairāk tā vienmēr mainīgais saturs!) būtu jums tikpat interesants kā laba dziesma, kuru var klausīties (lasīt) vēl un vēlreiz, arī tad, ja tā koru repertuārā ir kopš mūsu pirmajiem Dziesmu svētkiem 1873. gadā!”D. Gailīte visas redakcijas vārdā.

Interesentiem! Žurnālu “Jurista Vārds” var iegādāties, kontaktējoties ar LASĪTĀJU SERVISU:

  • 80006000; 67311161;  
  • abonenti@lv.lv

vai klātienē mūsu Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

“Jurista Vārds” pieejams arī elektroniski. Visi žurnāli: KIOSKS

Žurnālu “Jurista Vārds” izdod un portālu www.juristavards.lv uztur oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”, kas sabiedrībai nodrošina arī vietnes www.vestnesis.lv, www.likumi.lv un www.LVportals.lv.

 

Papildinformācijai:

Santa Sāmīte
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Komunikācijas speciāliste

T.: +371 67310675
Mob.: +371 29672420
santa.samite@lv.lv
www.lv.lv

vestnesim100.png

lv100.png