Kādas izmaiņas stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī?

2013. gada 17. decembris

1.janvārī stāsies spēkā rekordliels tiesību aktu skaits – teju desmitreiz vairāk nekā iepriekšējo gadu pirmajās dienās. Aktuālais saraksts pieejams Latvijas Republikas tiesību aktu vietnē Likumi.lv, savukārt LV portālā „Par likumu un valsti” - noderīgi skaidrojumi par jaunievedumiem.

 

Šogad ir īpaša situācija - jau no septembra pieaugusi jauno tiesību aktu plūsma, kas ir pārejas uz eiro konsekvence. Jau šobrīd ir skaidrs, ka 2014.gada 1.janvārī stāsies spēkā vairāk nekā 1000 tiesību aktu (to skaitā – grozījumi). Līdz 16.decembrim oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" ir izsludināti 987 šādi tiesību akti (to skaitā 155 likumi un 603 MK noteikumi). Salīdzinājumam situācija pērn - 2013.gada 1.janvārī stājās spēkā 156 tiesību akti.

"Lielākajā daļā tiesību aktu, kas stāsies spēkā ar nākamo gadu, ir veikti tehniski grozījumi, summas latos aizstājot ar atbilstošām summām eiro. Attiecīgu grozījumu sagatavošana un publicēšana "Latvijas Vēstnesī" turpināsies vēl visu decembri," tiesību aktu plūsmas pieauguma iemeslu skaidro oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" Oficiālo publikāciju departamenta direktore Inese Luste.

Pēdējais 2013.gada oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” laidiens plānots 30.decembrī.

Vienkopus ar pilnu tiesību aktu sarakstu, kuri stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī, var iepazīties vietnē Likumi.lv. Ērtības labad tiesību akti sarakstā ir grupēti pēc to veida, piemēram, likumi, MK noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u.c. Saraksts katru dienu tiek papildināts, tātad tas pieejams kā jaunākā un pilnīgākā informācija.


Iedzīvotājiem ir liela interese par tiesiskā regulējuma izmaiņām, tādēļ specializētais LV portāls www.lvportals.lv) piedāvā skaidrojumu sēriju, ko apvieno temats "Spēkā no 2014.gada" (skat. pieteikumu sākumlapā). Lasiet par jaunumiem, kas saistīti ar ēku energoefektivitāti, liftu uzturēšanu, pensiju izmaiņām, videonovērošanu alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībā u.c.

Sērija drīzumā tiks papildināta ar jaunām publikācijām par svarīgākajām tiesiskā regulējuma izmaiņām. Piemēram, vēlreiz precizēsim kam un kādas būs jaunās māmiņalgas, izmaiņas pensiju lietās, nodokļu jautājumos, parādsaistību kārtošanā u.c.

                 Papildinformācijai:

Ilze Apine
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Komunikācijas vadītāja
T.: +371 67313091
Ilze.apine@lv.lv
www.lv.lv

twitter: @VestnesisLV; @Likumi; 
@LV_portals  @Jurista_Vards