Kristīni Krūmu pieminot. Starptautisko tiesību aktualitātes

2024. gada 30. janvāris

Attēls: Jurista Vārds.

30. janvārī iznācis "Jurista Vārda" tematiskais žurnāls, kas veltīts starptautiskajām tiesībām. Tematika ir izvēlēta apzināti, jo šajā nedēļā tiesību zinātniecei un Satversmes tiesas tiesnesei Kristīnei Krūmai (1974–2016) būtu apritējuši 50 gadi, un viņas zinātnisko interešu lokā bija tieši starptautiskās tiesības.

Publikācijas par dažādām starptautisko tiesību tēmām žurnālam sagatavojuši K. Krūmas domubiedri - labākie šīs jomas eksperti Latvijā: Kristīne Līcis, Martins Paparinskis, Ineta Ziemele, Anastasija Kaplan, Uldis Krastins, Inga Kačevska, Elīna Luīze Vītola un Maris Lejnieks.

Žurnālā publicēta arī aptauja par universālās jurisdikcijas iespējām Latvijā (Andreja Judina, Jāņa Graša, Māra Lejas, Māra Lejnieka un Kristas Niklases viedokļi).

K. Krūmas piemiņai veltīto starptautisko tiesību žurnāla tematisko laidienu sagatavojis "Jurista Vārda" tieslietu redaktors Uldis Krastiņš.

"Jurista Vārda" saturs ir pieejams abonentiem (digitālam saturam piekļuve tūlītēja, noformējot abonementu). Drukāto izdevumu var arī iegādāties "Latvijas Vēstneša" internetveikalā: juristavards.lv/veikals