"Latvijas Vēstnesī" izsludināts likums: no 23.aprīļa Ukrainas civiliedzīvotājām tiesības uz valsts apmaksātu grūtniecības pārtraukšanu

2022. gada 22. aprīlis

Šodien, 22.aprīlī, oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) papildu laidienā Nr. 78A izsludināti pieci likumi, to skaitā steidzamības kārtā pieņemtie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz, ka Ukrainas civiliedzīvotājām ir tiesības saņemt valsts apmaksātu grūtniecības pārtraukšanu.

 

  • Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likums: https://www.vestnesis.lv/op/2022/78A.5 Ukrainas civiliedzīvotājām grūtniecības pārtraukšanai nebūs nepieciešama tiesībaizsardzības iestādes izsniegta izziņa un ārstu konsīlija apstiprinājums.
  • Grozījumi Enerģētikas likumā: https://www.vestnesis.lv/op/2022/78A.1 Likums papildināts ar nosacījumiem par energoapgādes drošuma rezervēm.
  • Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem: https://www.vestnesis.lv/op/2022/78A.2 Pulcēšanās vieta jāizraugās tā, lai pasākums nenotiktu tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.
  • Grozījumi Valsts aizsardzības finansēšanas likumā: https://www.vestnesis.lv/op/2022/78A.4  Ar likumu noteikts, ka valsts aizsardzības finansējumu pakāpeniski palielinās, un no 2025. gada finansējums būs 2,5 % no IKP.
  • Grozījumi Pilsonības likumā: https://www.vestnesis.lv/op/2022/78A.3 Pieņemtie grozījumi dos tiesisku pamatu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām.

Likumus Valsts prezidenta vietā izsludina Saeimas priekšsēdētāja I. Mūrniece. Likumi stājas spēkā šā gada 23.aprīlī.

 

Papildinformācijai:

Alīna Kļaviņa
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Attīstības un komunikācijas departamenta
Digitālās komunikācijas speciāliste
67898741, 26858269
alina.klavina@lv.lv
lv.lv