LV portāls aicina: tiekamies lvportals.lv!

2018. gada 26. aprīlis

Foto: Juris Rozenbergs. LV portāla redakcija stādā saviem lasītājiem − lai portāla saturs tēmu un formu daudzveidībā arī turpmāk augtu, attīstītos un palīdzētu nostiprināt Latvijas sabiedrībā tiesiskuma un piederības apziņu savai valstij.

Cilvēks. Valsts. Likums. Portāls par Latviju un mums Latvijā. Nedēļā pirms valsts svētkiem oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” publiskojis LV portāla jauno versiju. Tā piesaka arī zīmola maiņu, satura jaunievedumus un domu apmaiņai atvērtu telpu.

Zini savas tiesības un noderīgu avotu, kur par tām uzzināt! LV portāls − lvportals.lv − skaidro tiesību aktus, sniedz atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par to piemērošanu, atspoguļo tiesu darbu, aktuālo valsts pārvaldē un veido saruntelpu valsts attīstībai. Tā virsuzdevums ir stiprināt apziņu, ka Latvija esam mēs katrs un visi kopā.

“Desmit gados LV portāls daudziem kļuvis par uzticamu padomdevēju, skaidrojot likumus un to piemērošanu praksē, savukārt dažādās dzīves situācijas palīdz risināt e-konsultācijas. Pārblīvētajā informācijas plūsmā kļūst aizvien grūtāk “atšķirt graudus no pelavām". LV portāla profesionālajai komandai iezīmējas jauni izaicinājumi, turpinot pildīt sabiedrības tiesiskās izglītošanas misiju, kā arī piedāvājot kvalitatīvu saturu par norisēm  Latvijā, diasporā un veicinot medijpratību,” tā oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valdes loceklis Dainis Mjartāns.

LV portāls ir daļa no oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” uzturētās valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas. To veido četras vietnes − vestnesis.lv (oficiālā publikācija), likumi.lv, lvportals.lv un juristavards.lv.

Pilnveidotā funkcionalitāte, piemēram, meklēšana un citi atlases rīki, e-konsultāciju iesūtīšanas iespēja, skaidrojumu un citu publikāciju sasaiste ar Likumi.lv − pieejama ikvienā ierīcē neatkarīgi no tā, vai lietotājs izmanto datoru, planšeti vai viedtālruni. “Ātrs un gudrs meklētājs, ir viena no vietnes kvalitātēm. Jaunais LV portāls kopumā ir radīts prasīgam lietotājam,” iespējas piesaka LV portāla direktore Zaida Kalniņa.

LV portāls ir veidots kā atvērta platforma konstruktīviem viedokļiem, saturīgām debatēm un argumentu cīņām. Piedalīties diskusijās ir aicināts ikviens lietotājs.

“Vienlaikus līdz ar jauno veidolu izvirzām jaunus mērķus, lai stiprinātu kvalitatīvo saturu, ne tikai skaidrojot tiesību aktus, bet arī analizējot to radītās sekas un ietekmi. Vērtēsim valstī notiekošos procesus, iesaistoties iespējami labāko risinājumu meklējumos, lai virzītu labas pārmaiņas Latvijā,” satura vīziju iezīmē LV portāla galvenais redaktors Guntis Ščerbinskis.

No sešiem satura kanāliem LV portāla veidots oriģinālsaturs ir šādos − “Skaidrojumi”, “Norises”, “E-konsultācijas”, “Viedokļi” un “Tiesās”, kurš jāizceļ kā jaunievedums − ceļvedis tiesu informācijā.

Atsevišķā kanālā “Dienaskārtībā” pieejami visi valsts iestāžu, institūciju paziņojumi sabiedrībai (preses relīzes). Šī iespēja iesūtīt savu paziņojumu publicēšanai ikvienam interesentam vienkopus pieejamā veidā atvērta arī pašvaldībām, politiskajām partijām un sabiedriskajām organizācijām. Par saturu atbild informācijas sagatavotājs.

Personas dati, nodokļi, darba tiesības, īpašumtiesības, medijpratība, tiesības internetā, īres tiesības, vecāku tiesības, veselības aprūpe utt. − LV portāla saturs pieejams tematiskajos atvērumos (aptuveni 200 tēmas).

Par vietnes kā uzticama informācijas avota lomu Latvijas informatīvajā telpā liecina tās pieaugošā kopējā auditorija, janvārī sasniedzot aptuveni 200 000 reālos Latvijas lietotājus (“Gemius Latvia” dati).

LV portāla jaunā versija izstrādāta pamatā ar oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” iekšējiem resursiem − projekta darba grupa (task force) pie tā paralēli ikdienas tiešajiem darbiem strādājusi gandrīz 2,5 gadus. Projekta sākumposmā piesaistīti ārpakalpojuma speciālisti − vietnes un lietotāju uzvedības izpētei, tehnisko skiču un dizaina izstrādei kopsummā par 12 500 EUR.

Vietni šogad iecerēts papildināt ar vairākām papildu iespējām. Lietotāju vajadzības ir kritērijs turpmākās pilnveides prioritāšu izvērtēšanā, tādēļ LV portāls aicina lasītājus, īpaši regulāros, izteikt savu viedokli, izmantojot atsauksmju formu “Novērtē pārmaiņas”.

LV portāla jaunumiem var sekot līdzi arī sociālajos tīklos:  Papildinformācijai:

Santa Sāmīte
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Komunikācijas speciāliste

T.: +371 67310675
Mob.: +371 29672420
santa.samite@lv.lv
www.lv.lv

vestnesim100.png

lv100.png