LV portāls piedalās starptautiskā tiesu administratoru forumā

2017. gada 9. novembris

Foto: Kaspars Garda. Publicitātes attēls.

LV portāls (www.LVportals.lv) sevi kā drošticamu platformu tiesu komunikācijai pieteicis Eiropas Savienības, Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu tiesu administratoru forumā "Inovatīva pieeja tiesu darba pārvaldībā”.

Foruma pēdējā sesijā, kas bija veltīta tiesu komunikācijai ar sabiedrību, dalībnieki bija vienisprātis − komunikācija ar sabiedrību ir ļoti nozīmīga un veiksmīgas komunikācijas galvenais ieguvums ir uzticēšanās vairošana tiesu varai un tādējādi arī valstij kopumā.

LV portāla, kas ir viena no oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” uzturētajām vietnēm, pārstāve šajā sesijā prezentēja portālu, tajā skaitā iepazīstināja ar jauntopošo satura atvērumu “TIESĀS”.

LV portāls sevi pozicionēja kā piemērotu vietu uzticamai un kvalitatīvai tiesu saziņai ar sabiedrību.

“Prezentācijas par komunikāciju tiesu varā sniedza Zviedrijas, Kazahstānas, Lietuvas un Latvijas pārstāvji. Jāteic, ka valstis ir ļoti aktīvi sākušas darboties gan pie idejas attīstības, gan tehnisko ideju izstrādes un pieejamo digitālo rīku izmantošanas. Interesantākā pieredze – Zviedrija, kur tiesnesis savu nolēmumu vai preses relīzi lasa tiešsaistē, vai, piemēram, "komunikācijas tiesneši" Lietuvā,” iespaidos pēc foruma dalās Līga Pauliņa, LV portāla projekta “TIESĀS” koordinatore.

LV portāls sniedz ieguldījumu zinošas sabiedrības veidošanā un veicina tās tiesiskās domas attīstību. LV portāls skaidro, informē un meklē atbildes uz sabiedrībā aktuāliem likumdošanas procesa jautājumiem un arī individuāliem problēmjautājumiem, kurus lietotāji portālam uzdod sadaļā “E-KONSULTĀCIJAS”.

LV portāls šobrīd ir pārmaiņu procesā. Joprojām mūsu lietotājiem ir iespēja iesaistīties un sekot tam līdzi – ieskatīties un novērtēt LV portāla apmeklētāko satura kanālu “SKAIDROJUMI” jaunā veidolā!

Forums "Inovatīva pieeja tiesu darba pārvaldībā” veltīts un apvienoja tiesu administrāciju pārstāvjus no ES dalībvalstīm, Centralāzijas un Austrumu partnerības valstīm. Piedalījās arī Eiropas Padomes (CEPEJ) un OECD pārstāvji.

Pasākums norisinājās divas dienas − 8. un 9. novembrī. Forums ir Latvijas Tiesu administrācijas iniciatīva, jo šobrīd iestāde īsteno vairākus nozīmīgus projektus, kuri vērsti uz tiesu administrēšanas, tiesu un tieslietu sistēmu pilnveidošanu.

“Latvijas Vēstneša” informācija