Martā "Latvijas Vēstnesī" – 3,4 miljoni skatījumu

2023. gada 21. aprīlis

Attēls: Latvijas Vēstnesis

Gandrīz 30% no visiem jeb katrs trešais Latvijas interneta lietotājs martā ir izmantojis oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" platformas vietnes – likumi.lv, lvportals.lv un juristavards.lv. Iedzīvotāji plaši izmanto tiesību aktus un to skaidrojumus, par ko liecina fakts, ka martā tiesību aktu vietne likumi.lv ir 13. vietā, taču lvportals.lv – 15. vietā starp Latvijas vietnēm auditorijas lieluma ziņā.  

Kopumā "Latvijas Vēstneša" platformu izmantojuši 474 624 reālo lietotāju Latvijā, kas ir 29,54% no visiem interneta lietotājiem vecumā no 7 līdz 74 gadiem, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" dati. Iedzīvotāji platformu apmeklējuši 1,8 miljons reižu un saturu atvēruši 3,4 miljons reižu (reģistrēto skatījumu skaits). 

"Latvijas Vēstneša" platformu veido četras vietnes – vestnesis.lv, lvportals.lv, likumi.lv, juristavards.lv un žurnāls "Jurista Vārds". Pētījumā "Gemius Audience" piedalās trīs vietnes. Savukārt vestnesis.lv, kurā iedzīvotājiem pieejams oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis", pētījumā nav pieteikts informācijas drošības apsvērumu dēļ, tādēļ dati par to nav arī kopējā platformas reālo lietotāju skaitā.    

Vietne juristavards.lv, kas ir žurnāla "Jurista Vārds" digitālā mājvieta, martā sasniedza 25 168  reālo lietotāju. Plašāk izmantotās sadaļas portālā ir "Žurnāls" (jaunākais numurs), "Arhīvs" datubāze ar visām publikācijām; žurnāla raksti — vairāk nekā 17 000) un "Bibliotēka" (vērtīgs bezmaksas resursu krājums).  

Pieci martā visvairāk skatītie likumi 

Vietne likumi.lv martā kopumā apmeklēta miljons reižu.  To apmeklējuši  294 512 reālie lietotāji Latvijā. Vietnē likumi.lv, kas sabiedrību operatīvi nodrošina ar ikdienas tiesību aktu plūsmas sistematizāciju, martā pieci visvairāk skatītie jaunie tiesību akti ir: 

  1. Likums "Par valsts budžetu 2023. Gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam",  
  2. Grozījumi Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā,   
  3. Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumi,  
  4. Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"   
  5. Grozījumi Civilprocesa likumā 

Pieci martā visvairāk skatītie skaidrojumi 

Iedzīvotāji vietni lvportals.lv kopumā apmeklējuši 586 338 reižu. Par 32 000 lietotājiem pieaudzis lvportals.lv apmeklējums martā – portālu apmeklējuši 289 000 reālie lietotāji no visām ierīcēm kopā. Martā lvportals.lv publicētas 1299 satura vienības, no tām 11 skaidrojumi un 250 e-konsultācijas. Kopumā to apmeklējuši 289 344 reālie lietotāji Latvijā. Visvairāk martā skatītie skaidrojumi ir: 

  1. 2022. gada ienākumu deklarācija. Jaunums – jāiesniedz informācija par veselības apdrošināšanas līgumu 
  2. 2021. gada ienākumu deklarācija. Jautājumi un atbildes par deklarējamiem un attaisnotiem izdevumiem 
  3. Izmaiņas VSAA pakalpojumos no 2023. gada 
  4. Darbnespējas lapas A saņemšana un apmaksa. Aktuālais regulējums 2023. gadā 
  5. Alimenti jeb uzturlīdzekļi 2023. gadā: pieaug minimālais apmērs  

"Latvijas Vēstnesis" ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv. 

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija