Martā pieaugusi “Latvijas Vēstneša” auditorija

2019. gada 9. aprīlis

"Latvijas Vēstneša" valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformu martā apmeklējuši 391 220 reālie lietotāji, kas ir 25,97 % no visiem interneta lietotājiem Latvijā; kopumā reģistrēts 1,5 miljons apmeklējumu un 3 miljoni skatījumi.

Turpinot janvārī uzņemto tempu, arī martā pieaugusi oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” platformas auditorija, sasniedzot jaunu rekordu - 391 220 reālie lietotāji Latvijā. Tā ir 1/4 no visas iespējamās auditorijas mūsu valstī. Turklāt likumi.lv un lvportals.lv pārliecinoši turas visvairāk apmeklēto Latvijas vietņu topā.

Martā aptuveni katrs ceturtais jeb 25,97 % no visiem Latvijas interneta lietotājiem vecumā no 7 līdz 74 gadiem ir izmantojis vienu vai vairākas “Latvijas Vēstneša” platformas vietnes  - likumi.lv, lvportals un/vai juristavards.lv. Janvārī - 375 106 jeb 25,34 %, tātad par aptuveni 16 000 vairāk.

Kopumā 391 220 reālie Latvijas lietotāji platformu martā apmeklējuši 1,5 miljons reižu, to  laikā vietnēs atverot aptuveni trīs miljonus lapas.

Lai gan “Latvijas Vēstneša” platformu veido četras vietnes - vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv un juristavards.lv / žurnāls “Jurista Vārds”, starptautiskās interneta pētījuma aģentūras “Gemius” ikmēneša pētījumā* piedalās trīs no tām. Vietne vestnesis.lv, kurā iedzīvotājiem pieejams oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis”, pētījumā nav pieteikta informācijas drošības apsvērumu dēļ un platformas kopainas raksturojums ir ar nedaudz šaurāku auditorijas tvērumu nekā tas ir faktiski.

Divas no vietnēm ir pārstāvētas “Gemuis” veidotajā publiskajā Latvijas vietņu TOP 20:

  • lvportals.lv - 16. vietā ar 251 684 reālajiem lietotājiem,
  • likumi.lv  - 17. vietā ar 247 658 reālajiem lietotājiem.

Īpaši jāizceļ LV portāls, kas martā sasniedzis jaunu savas auditorijas rekordu - vietni apmeklējuši 17 % no visiem Latvijas internetlietotājiem. Tātad aizvadītajā mēnesī to apmeklējis katrs sestais interneta lietotājs vecumā no 7 līdz 74 gadiem.

Pērn vidēji mēnesī Latvijā internetu izmantojuši ap 1,4 miljonu - 1 421 000 - cilvēku, no kuriem vidēji 1 216 000 interneta pārlūkošanai izmantojuši datorus, bet ap 978 000 – mobilos telefonus, tā liecina pētījuma gemiusAudience dati par situāciju 2018. Gadā.

Par “Latvijas Vēstnesi”

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma. “Latvijas Vēstnesis” nodrošina - oficiālo publikāciju (vestnesis.lv), tiesību aktu pieejamību (likumi.lv), to skaidrošanu (lvportals.lv) un diskusiju tiesiskai domai un praksei (žurnāls “Jurista Vārds”, juristavards.lv).

*gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” informācija