Ordeņa kapitula paziņojumi: 81 personai piešķirts Latvijas valsts augstākais apbalvojums

2022. gada 28. oktobris

Foto: Ieva Lūka / LETA

28. oktobrī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" (vestnesis.lv) publicēti četri Ordeņa kapitula paziņojumi. Zināms, kam saskaņā ar Valsts prezidentu un Ordeņa kapitula lēmumu piešķirts Triju zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Apbalvojamo vidū – mediķi, aktieri, Latvijas Republikas vēstnieki ārzemēs, komponisti, kultūras darbinieki, vadītāji un citi līdzcilvēki.

Valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri, pašaizliedzīgi un drosmīgi, veicot savus darba pienākumus, parādot pilsonisko iesaisti, ir snieguši palīdzību Ukrainai karā. Atzinība ir par sevišķiem nopelniem valsts labā.

Valsts apbalvojumu saņēmēji

Pēc ordeņa kapitula paziņojuma, Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 35 personām, Viestura ordenis – 24 personām un Atzinības krusts – 22 personām. 

2004. gada 24. martā tika izsludināts Valsts apbalvojumu likums, kas nosaka Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas, piešķiršanas un nēsāšanas kārtību.

Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi

  • Triju Zvaigžņu ordenis – visaugstākais valsts apbalvojums: nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra  – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm;
  • Viestura ordenis  – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Confortamini et pugnate  – Esiet stipri un cīnieties;
  • Atzinības krusts – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Pour les honnêtes gens  – Godaprāta ļaudīm.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija