Palīdzēt neapmaldīties likumu līkločos - tiekas LV portāla e-konsultāciju sniedzēji

2019. gada 29. novembris

Foto: Santa Sāmīte.

Deviņos gados vairāk nekā 17 000 e-konsultāciju jeb iedzīvotājiem sniegtu atbilžu uz jautājumiem. Lai dalītos pieredzē un pārrunātu turpmākās sadarbības redzējumu digitalizācijas kontekstā, LV portāla redakcija tikās ar e-konsultāciju atbilžu sniedzējiem.

LV portāls (lvportals.lv) ir daļa no oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”, - valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas. Portālā sabiedrība ne tikai var atrast dažādus likuma skaidrojumus, bet arī saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par Latvijas tiesisko regulējumu.

“Palīdzēt neapmaldīties likumu līkločos” - ar šādu vadmotīvu pirmo reizi klātienē satikās LV portāla redaktori un valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī brīvo juridisko profesiju speciālisti, kas ikdienā sazinās elektroniski un gatavo atbildes uz e-konsultāciju jautājumiem.  

“2010.gadā, ieviešot lietotājiem vienkāršu un ērtu e-konsultāciju iesniegšanas iespēju, mēs vadījāmies pēc mūsu izpratnes par kvalitatīvu saziņu starp valsti un tās iedzīvotājiem, it īpaši brīžos, kad cilvēkam noteiktā situācijā ir nepieciešams saprotams skaidrojums kādas tiesību normas piemērošanai, bet ar likuma panta izlasīšanu ir par maz,” uzrunājot pasākumā klātesošos, norādīja LV portāla direktore Zaida Kalniņa.

LV portāla arhīvā šobrīd jau ir pieejamas pāri par 17 200 e-konsultāciju atbildēm un ik mēnesi lietotājiem ir dota iespēja iesniegt  250 jautājumus. E-konsultāciju pakalpojums tika ieviests pirms deviņiem gadiem. Lai uz lietotāju jautājumiem sniegtu kompetentas atbildes, redakcija nolēma mērķtiecīgi veidot sadarbību ar atbildīgajām valsts pārvaldes, pašvaldību institūcijām, kā arī brīvajiem juridiskajiem profesionāļiem – advokātiem, notāriem, tiesu izpildītājiem un privāti praktizējošiem juristiem. 

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” un LV portāls izsaka pateicību par kvalitatīvu sadarbību skaidrojošās informācijas veidošanā saviem sadarbības partneriem:

Valsts kancelejai, Finanšu ministrijai, Tieslietu ministrijai, Labklājības ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Veselības ministrijai, Zemkopības ministrijai, Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, Datu Valsts inspekcijai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Valsts ieņēmumu dienestam, Valsts policijai, Izglītības kvalitātes valsts dienestam, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, Valsts Darba inspekcijai, Pārtikas un veterinārajam dienestam, Nacionālajam veselības dienestam, Veselības inspekcijai, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, Ceļu satiksmes drošības direkcijai, Rīgas bāriņtiesai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas pašvaldības policijai, Zvērinātu notāru padomei, Zvērinātu advokātu padomei, Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei, Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai un visām pārējām iestādēm, organizācijām par atbalstu e-konsultāciju atbilžu sagatavošanā. 

Par LV portālu

LV portāla darbība ir vērsta uz mērķi veicināt sabiedrības izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem, kā arī nodrošināt valsts oficiālās informācijas sniegšanu. LV portāls, veicinot sabiedrības tiesisko un pilsonisko izglītību un stiprinot tiesiskumu Latvijā, ir oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformas daļa. 

 

Papildinformācijai:

Kellija Dadzīte 
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 22113792
kellija.dadzite@lv.lv
www.lv.lv