Papildu atbalsta sniegšana Ukrainas bēgļiem: "Latvijas Vēstnesī" izsludināti grozījumi

2022. gada 11. marts

Ekrānšāviņš: vestnesis.lv satura rādītājs

Šodien, 11. martā, oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) papildu laidienā Nr. 50A izsludināti četri likumi, to skaitā grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā un Elektronisko sakaru likumā.

Ar grozījumiem paredzēts, ka kara bēgļi no Ukrainas Latvijā varēs braukt par velti sabiedriskajā transportā un, sākot strādāt, saņems vienreizēju 500 eiro pabalstu. Tāpat likumā veiktas izmaiņas, ka bērniem, kas ieradušies Latvijā no Ukrainas bez vecāku pavadības, tiks ieviests jauns ārpusģimenes aprūpes institūts - ārkārtas aizbildnība. Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, tātad, 12.martā.

Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) piešķirtas tiesības slēgt interneta vietnes, kas izplata dezinformāciju. Likums stājas spēkā 2022. gada 12. martā.

Noteikta stingrāku kārtību taksometru pakalpojumu sniegšanai lidostas teritorijā. Likums stājas spēkā 2022. gada 15. martā. 

Par nelegālas TV sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām. Likums stājas spēkā 2022. gada 12. martā.

Operatīvi par "Latvijas Vēstneša” saturu var uzzināt, izmantojot pakalpojumu "Seko līdzi”: https://www.vestnesis.lv/jaunumi-e-pasta

Papildinformācijai:

Alīna Kļaviņa
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Attīstības un komunikācijas departamenta
Digitālās komunikācijas speciāliste
67898741, 26858269
alina.klavina@lv.lv
lv.lv