Politikas plānošanas dokumenti – turpmāk arī tiesību aktu vietnē Likumi.lv

2023. gada 31. augusts

Attēls: Latvijas Vēstnesis.

Turpmāk no rītdienas, 1. septembra, iedzīvotājiem valdības apstiprinātie politikas plānošanas dokumenti un to īstenošanas informatīvie ziņojumi vienuviet ar tiesību aktiem ērtā veidā būs pieejami tīmekļvietnē Likumi.lv.

Līdz šim Ministru kabineta (MK) apstiprinātie nozaru politikas plānošanas dokumenti un informatīvie ziņojumi bija pieejami divās informācijas sistēmās – Valsts kancelejas uzturētajā "Politikas plānošanas dokumentu datubāzē" POLSIS un VSIA "Latvijas Vēstnesis" sistematizētajā tīmekļvietnē Likumi.lv. Savukārt Vienotais tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāls (TAP portāls), kas tika izveidots 2021. gadā, nodrošina tiesību aktu apriti projektu stadijā un pēcāk to nodošanu arī publicēšanai vietnē Likumi.lv.

Kur turpmāk tīmekļvietnē Likumi.lv būs atrodama sadaļa uz politikas plānošanas dokumentiem? Skat. attēlā: 

Ar TAP portāla attīstību un automatizētu saslēgumu ar Likumi.lv vairs nav nepieciešams uzturēt POLSIS kā atsevišķu sistēmu aktuālo politikas plānošanas dokumentu uzkrāšanai un atspoguļošanai. Balstoties uz jaunajiem grozījumiem Ministru kabineta kārtības rullī, tagad arī valdībā apstiprinātie plānošanas dokumenti un informatīvie ziņojumi par to īstenošanu būs pieejami TAP portālā, un tos automātiski publicēs vietnē Likumi.lv.

"Šī projekta ietvaros tika pilnveidota informācijas apmaiņas saskarne starp TAP portālu un Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas sistēmu, veikta vēsturisko aktuālo politikas plānošanas dokumentu datu migrācija un sistematizācija, kā arī izstrādāta jauna, specializēta sadaļa ar meklētāju tieši šiem dokumentiem Latvijas tiesību aktu vietnē Likumi.lv," stāsta POLSIS projekta vadītājs Artis Trops. 

Turpmāk Likumi.lv nodrošinās valdībā apstiprināto politikas plānošanas dokumentu un to īstenošanas informatīvo ziņojumu meklēšanas un savstarpējo sasaistes funkciju. Savukārt POLSIS turpinās pastāvēt kā arhīvs, kurā būs pieejami nozares un citi dokumenti, kas ir tikuši pieņemti Ministru kabinetā un Saeimā.

"Esam gandarīti par paveikto un pateicamies Valsts kancelejai par sadarbību. Ceram, ka arī lietotāji novērtēs ar politikas plānošanas dokumentiem un informatīvajiem ziņojumiem bagātināto pieejamo dokumentu klāstu," par paveikto pauž Artis Trops. 

POLSIS tika izveidota 2002. gadā, kad tika analizēti un sistematizēti visi politikas plānošanas dokumenti kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas 1990. gadā.

 

 

Valsts kancelejas informācija.