#Spēkāno2020: kur pieejami jaunie likumi un to skaidrojumi?

2019. gada 16. decembris

2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā virkne jaunu tiesību aktu, kas tiešā mērā skars mūsu ikdienas dzīvi. Kur ar likumiem, citiem tiesību aktiem un to skaidrojumiem var iepazīties vienkopus? Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” iedzīvotājiem piedāvā divus noderīgus sarakstus.

Līdz gada nogalei klajā nāks vēl vairāki oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” (pieejams vietnē vestnesis.lv) laidieni, kuros tiks izsludināti tiesību akti, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī. Tātad līdz tam jauno tiesību aktu saraksts joprojām ir atvērts papildinājumiem.

Vienkopus ar visiem jaunajiem tiesību aktiem, kas iepriekš publicēti “Latvijas Vēstnesī” var iepazīties Latvijas Republikas tiesību aktu vietnē Likumi.lv. Savukārt noderīgi skaidrojumi par tiesiskā regulējuma izmaiņām pieejami LV portāla atvērumā “Spēka no 2020. gada janvāra”.

Jaunie tiesību akti

2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā vairāki desmiti tiesību aktu (t. sk. grozījumi) − likumi, Ministru kabineta (MK) noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u.c., liecina oficiālās publikācijas “Latvijas Vēstnesī”. 

Aktuālais saraksts pieejams vietnē Likumi.lv, atverot sadaļu “Jaunākie” → izvēloties datumu 01.01.2020. → Stājas spēkā.

Ar grozītā tiesību akta tekstu tādā redakcijā, kādā tas būs spēkā 01.01.2020., vietnē Likumi.lv var iepazīties jau tagad − grozītā tiesību akta sadaļā “Attēlotā redakcija → Nākotnes”.

Skaidrojumi par izmaiņām 

LV portāls iedzīvotājiem ne tikai piedāvā noderīgus skaidrojumus par likumdošanas procesu un tiesisko regulējumu Latvijā, bet arī sniedz atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem sadaļā “E-konsultācijas”

Turpinot vairāku gadu iedibināto tradīciju, LV portālā lasītājiem ir pieejama tematiskā sadaļa #spēkāno2020, kurā līdz pat janvāra beigām regulāri papildināsies publikāciju skaits ar jauniem skaidrojumiem. 

Gada sākums vēsturiski ir laiks, kad stājas spēkā salīdzinoši liels skaits jauno tiesību normu. Tādēļ atsevišķs publikāciju atvērums, kas veltīts jaunā aktuālā normatīvā regulējuma piemērošanai, LV portālā gada nogalē tiek veidots ikgadēji. Par to arī sabiedrībai vienmēr ir liela interese. Tematiskajā apkopojumā #spēkāno2020 arī šoreiz piedāvāsim lietotājiem svarīgāko skaidrojošo informāciju par likumu normām, kuru piemērošana gan tiesību, gan pienākumu veidā attieksies uz mūsu dzīvi sākot no 2020. gada 1. janvāra,” norāda LV portāla direktore Zaida Kalniņa

#Spēkāno2020 atvērumā lasītājiem pieejamas jau pirmās publikācijas par jaunajiem tiesību aktiem vai to izmaiņām. Piemēram, 

Par oficiālo izdevēju “Latvijas Vēstnesis”

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma. “Latvijas Vēstnesis” nodrošina - oficiālo publikāciju (vestnesis.lv), tiesību aktu pieejamību (likumi.lv), to skaidrošanu (lvportals.lv) un diskusiju tiesiskai domai un praksei (žurnāls “Jurista Vārds”, juristavards.lv).

Papildinformācijai:

Kellija Dadzīte 
Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 22113792
kellija.dadzite@lv.lv

www.lv.lv