#Spēkāno2024: 1. janvārī stājas spēkā 186 tiesību akti

2024. gada 1. janvāris

Attēls: Latvijas Vēstnesis

 

Pārliecinoši lielākā daļa no tiesību aktiem, kas šodien stājas spēkā, ir grozījumi, proti, grozījumi 38 likumos un 55 MK noteikumos. No jaunajiem tiesību aktiem stājas spēkā viens jauns likums un 15 jauni MK noteikumi.

 

Piektdien, 29. decembrī, iznāca pēdējais kārtējais oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" šā gada laidiens, savukārt Vecgada vakarā, 31. decembrī, iznāca gada pēdējais papildu laidiens ar pašvaldību saistošajiem noteikumiem, noslēdzot aizvadītā gada oficiālo publikāciju izziņošanu. Līdz ar to zināms arī to tiesību aktu saraksts, kas šodien, Jaungada dienā, stājas spēkā. Tādu ir 186 (salīdzinājumam, pērn 1. janvārī stājās spēkā 200 tiesību akti). Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad Jaungada dienā iedzīvotāji visus tiesību aktus vietnē likumi.lv var lietot jau to aktuālajā redakcijā.   

Oficiālās publikācijas 2023. gadā

Kopumā 2023. gadā iznāca 251 "Latvijas Vēstneša" kārtējais laidiens un 61 papildlaidiens ar tiesību aktiem, oficiālo informāciju un paziņojumiem.

Pērn oficiālajā izdevumā publicēti:

  • 6655 tiesību akti un oficiālā informācija, t. sk. 241 likums un 822 MK noteikumi, kā arī 1149 pašvaldību saistošie noteikumi;
  • 35 396 oficiālie paziņojumi (izsoles, mantojuma ziņas, amatu konkursi, vēstis par laulāto mantiskajām attiecībām u.c.).

Tiesību aktu izmaiņas no 1. janvāra

Sociālajos medijos (X, Facebook un Instagram) LV portāla un "Latvijas Vēstneša" tematiskie ieraksti gan par tiesību aktiem, gan to skaidrojumiem atrodami, izmantojot tēmturi #Spēkāno2024.

Skaidrojumi par aktuālajām izmaiņām

Noderīgi un aktuāli skaidrojumi par izmaiņām tiesiskajā regulējumā pieejami LV portāla (lvportals.lv) tematiskajā sadaļā "Spēkā no 2024. gada janvāra". To līdz pat janvāra beigām papildinās ar jauniem skaidrojumiem.

"Iepazīties ar redakcijas sagatavoto jaunāko tiesību aktu izmaiņu skaidrojošo apkopojumu "Spēkā no 2024. gada janvāra" noteikti būtu vērtīgi ikvienam. Tas neprasīs daudz laika, sniegs vērtīgu informāciju jūsu tiesībpratībai un ļaus pārliecinātāk veltīt savus laika resursus jaunā gada plānu īstenošanai un mērķu sasniegšanai," rosina LV portāla direktore Zaida Kalniņa.

 

Līdz šim tematiskajā atvērumā pieejama 31 publikācija: https://lvportals.lv/temats/speka-no-2024-gada-janvara

 

"Latvijas Vēstnesis" ir valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma — vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv, žurnāls "Jurista Vārds" / juristavards.lv.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija