Studiju darbs kā pieprasīta brīvā tirgus prece. JURISTA VĀRDA numura tēma

2016. gada 31. maijs

Foto: Santa Sāmīte

Šodien, 31. maijā, klajā nācis žurnāla “Jurista Vārds” tematiskais numurs. Laidiena tēma veltīta plaģiātismam un ar to saistītiem jautājumiem, rosinot uz pārdomām, kā to konstatēt, juridiski kvalificēt un novērst.

“Strīdi un dziļi filosofiskas apceres par to, vai juridiskā zinātne ir "tīrā zinātne", ir aktuāla arī visprestižākajās augstskolās un tiek apspriestas starptautiskās konferencēs, un tieši jautājums par to, ko nozīmē kvalitāte tiesību zinātņu pētniecībā, kādi ir tās novērtēšanas kritēriji, daudzus referentus noveda pie terminiem "citēšana", "metodes" un pat "plaģiāts".

Ja šajā "Jurista Vārdā" pārsvarā esam pievērsušies, tā teikt, "mācekļu" līmenim ar cerību, ka, šo numuru izlasot, topošie juristi no plaģiātisma turēsies pa gabalu, tad slejā varam paskatīties uz spilgtiem un pamācošiem pārrobežu piemēriem,” redakcijas slejā raksta Dace Šulmane, “Jurista Vārda” tieslietu redaktore.

“Jurista Vārdā” šajā laidienā aplūkots plaģiātu un nopirkto studiju darbu problemātisko jautājumu loks. Tos šķetināt sākusi

  • Mg. psych. Sintija Sudmale, aplūkojot akadēmiskā plaģiāta problēmu Latvijas augstskolās un uzsverot tā kompleksas ierobežošanas nepieciešamību,

  • un Dr. iur. Rihards Gulbis, pievēršoties jautājumam par tā dēvēto rēgu rakstnieku darbību akadēmiskajā jomā.

Viedokli par to, kā konstatēt un novērst plaģiātu un nopirktu studiju darbu apriti augstākās izglītības ieguves procesā, sniedz Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Juridiskās augstskolas, Biznesa augstskolas "Turība" un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvji, kā arī nozaru tiesībpolitikas veidotāji – Tieslietu ministrija un Izglītības un zinātnes ministrija. Papildus komentāru, no sava skatpunkta raugoties, vēl piedāvā Latvijas autoru biedrība AKKA/LAA un "ELSA Latvija".

Numurs pieejams arī elektroniski


“Latvijas Vēstneša” informācija