Sveicam "Jurista Vārda" galveno redaktori ar Atzinības krustu!

2013. gada 20. novembris

Foto: Boriss Koļesņikovs, Jurista Vārds Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedz valsts apbalvojumu žurnāla "Jurista Vārds" galvenajai redaktorei Dinai Gailītei.

18. novembrī par būtisku ieguldījumu Latvijas tiesību sistēmas attīstībā, jurisprudences zinātnes attīstībā un sabiedrības tiesiskās apziņas veidošanā tika apbalvota oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" izdotā žurnāla "Jurista Vārds" galvenā redaktore Dina Gailīte, kura ir iecelta par Atzinības krusta virsnieci.

 

Ordeņu kapituls 2013.gada 3.aprīlī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krusta IV šķiru mūsu kolēģei, žurnāla "Jurista Vārda" galvenajai redaktorei Dinai Gailītei. Ar šo apbalvojumu komplektā arī titulatūra - ordeņa virsniece.

Augstajam apbalvojumam viņa tika nominēta jau 4. maijā, taču nevarēja to saņemt personisku iemeslu dēļ, tādēļ Valsts prezidents Andris Bērziņš to pasniedza valsts svētkos, 18. novembrī.

Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance), kas dibināts 1710.gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938.gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots pirms dažiem gadiem. Atzinības krusta devīze ir "Pour les honnêtes gens" ("Godaprāta ļaudīm"). Ar to  apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Svinīgā ceremonija notika 18.novembrī Melngalvju namā - īpašā pasākumā, kas bija veltīts valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta -  pasniegšanai.

"Latvijas Vēstneša" informācija