Tieslietu ministrijas vadība apmeklē oficiālo izdevēju „Latvijas Vēstnesis”

2014. gada 24. novembris

Foto: Boriss Koļesniķovs, Jurista Vārds Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" valdes priekšsēdētāja Daina Ābele, TM parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks, "Jurista Vārds" galvenā redaktore DIna Gailīte, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, "Jurista Vārda" galvenās redaktores vietniece Sannija Matule, TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs, tieslietu ministra biroja vadītāja Līga Ādamsone un "Jurista Vārda" redaktors Leonards Pāvils.

Lai padziļināti iepazītu oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” valsts funkciju izpildi un ar to saistītās aktualitātes nākotnes finansēšanas modeļa kontekstā, 22.novembrī oficiālo izdevēju „Latvijas Vēstnesis” apmeklēja un ar tā darbību klātienē iepazinās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs un ministra biroja pārstāvji  - parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks un biroja vadītāja Līga Ādamsone

Vispirms Tieslietu ministrijas (TM) pārstāvji apmeklēja „Latvijas Vēstneša” Klientu centru Bruņinieku 53 Rīgā. Klientu centra pārziņa ir oficiālo paziņojumu pieņemšana, ievadīšana sistēma, apstrāde un sagatavošana publicēšanai. Izsoles, amatu konkursi, mantojumu ziņas, Komercreģistra ziņas, Uzņēmumu reģistra ziņas, pilnvaru atsaukumi, dokumentu un zīmogu atsaukumi utt. – tie ir oficiālie paziņojumi, kas iedzīvotājiem kā oficiālās publikācijas vienkopus ir pieejamas izdevumā „Latvijas Vēstnesī” (vietnē www.vestnesis.lv).

Vienlaikus Klientu centrs ir vieta, kas atvērta apmeklētājiem  arī citiem mērķiem, piemēram, tajā klātienē iespējams abonēt nedēļas žurnālu „Jurista Vārds”. Turpat arī atrodas neliela grāmatnīca, kurā pa izdevēja cenām var iegādāties „Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā izdotās grāmatas.  

Apmeklējums turpinājās specializētā žurnāla „Jurista Vārds” redakcijā Bruņinieku ielā 36 – 12, Rīgā. Redakcija iepazīstināja ar izdevuma tapšanas vadlīnijām, aktualitātēm un pārrunāja nākotnes ieceres. Nedēļas žurnāla „Jurista Vārds” pirmsākumi ir pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu vidū, kad tā bija tematiskā lappuse toreizējā oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” saturā. Mūsdienās „Jurista Vārds” mērķtiecīgi izaudzis par līderi juridisko periodisko izdevumu nišā un tas ir lielākais periodiskais, specializētais, tieslietām veltītais izdevums Latvijā.

Turklāt 2014.gada sākumā „Jurista Vārds” publiskoja jauno portālu www.juristavards.lv, kas piedāvā ne vien žurnālu elektroniskā formātā, bet arī papildu bezmaksas saturu – ziņas, afišu, amatu konkursus un domnīcu (viedokļu un diskusiju virtuālo telpu).

Pēc tam Tieslietu ministrijas pārstāvji apmeklēja oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” galveno mājvietu Bruņinieku ielā 41, kur strādā Oficiālo publikāciju departaments, kura pārziņā ir oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” un vietne Likumi.lv (sistematizērti Latvijas Republikas tiesību akti), LV portāla "Par likumu un valsti" (www.lvportals.lv) redakciju un citas struktūrvienības.

Noslēgumā  valsts uzņēmuma „Latvijas Vēstnesis” vadība iepazīstināja Tieslietu ministrijas vadību ar uzņēmuma situāciju, finansēšanas modeli un pārrunāja nākotnes perspektīvu.

„Latvijas Vēstnesim” deleģētās valsts funkcijas ir noteiktas Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumā. Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”:

  •  īsteno valsts politiku oficiālās publikācijas un tajā ietvertās informācijas sistematizācijas jomā,
  • veicina izpratni par normatīvajos aktos noteiktajām privātpersonu tiesībām un pienākumiem,
  • nodrošina valsts oficiālās informācijas sniegšanu, oficiālās publikācijas un tajā ietvertās informācijas sistematizācijas procesu.

„Latvijas Vēstneša” informācija