Tiesu politikas apakškomisija pauž atbalstu valsts budžeta dotācijas piešķiršanai “Latvijas Vēstnesim”

2019. gada 5. februāris

Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas deputāti otrdien, 5. februārī, pauda atbalstu valsts budžeta dotācijas piešķiršanai “Latvijas Vēstnesim”, ņemot vērā valsts budžeta iespējas, informēja apakškomisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere.

“Latvijas Vēstneša” valdes priekšsēdētāja Daina Ābele deputātus informēja, ka šobrīd oficiālais izdevējs nesaņem valsts budžeta līdzekļus. Tā finansējuma avots ir juridiskas personas, privātpersonas un valsts un pašvaldības struktūras, maksājot par valsts obligāti noteikto paziņojumu publicēšanu, žurnāla “Jurista Vārds” abonēšanu, kā arī citiem pakalpojumiem. Tāpat D. Ābele uzsvēra, ka kopš 2017. gada “Latvijas Vēstnesis” strādā ar zaudējumiem, un nepieciešams valsts atbalsts, lai spētu pilnvērtīgi nodrošināt izdevēja darbību.

D. Ābele atzīmēja, ka pieprasītais valsts budžeta finansējums ir aptuveni tikpat liels, ar kādu “Latvijas Vēstnesis” ir darbojies pēdējo piecu gadu laikā – 2,3 miljoni eiro.

I. Lībiņa-Egnere sacīja, ka “Latvijas Vēstnesis” kā tiesiskās informācijas platforma vēsturiski vienmēr ir bijis apakškomisijas uzmanības lokā un ir atbalstāma tā finansēšana no valsts budžeta līdzekļiem, ņemot vērā valsts budžeta iespējas.

Kā atzīmēja komisijas deputāti, arī Deklarācijā par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību tieslietu un iekšlietu jomā ir noteikts uzdevums nostiprināt oficiālo izdevumu “Latvijas Vēstnesis” kā valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platformu, tāpēc tā finansējuma jautājuma risināšana ir īpaši būtiska.  

Saeimas Preses dienesta informācija