Valsts valodas centrs atkārtoti novērtē valodas kvalitāti “Jurista Vārdā”

2018. gada 16. marts

Foto: Valsts valodas centrs

Žurnāls “Jurista Vārds” jau otro gadu pēc kārtas kļuvis par vienu no deviņiem laureātiem Latvijas periodisko izdevumu valodas konkursā.

Konkurss “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē” norisinājās no 2017. gada 1. jūnija līdz 2017. gada 31. decembrim, un to rīkoja Valsts valodas centrs (VVC) sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Latvijas Preses izdevēju asociāciju un Kultūras ministriju.

Konkursa mērķis bija noteikt, izvērtēt un godināt periodiskās preses izdevumus, kuros tiek lietota kvalitatīva latviešu valoda, kā arī sniegt pamatotus ieteikumus tās kvalitātes paaugstināšanai.

15. martā, svinīgajā laureātu apbalvošanas pasākumā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsvēra, ka VVC rīkotā akcija ir sākums jaunai tradīcijai – noteikt labākos periodiskās preses izdevumus. Dzintars Rasnačs aicināja attīstīt šo tradīciju, iesaistot tajā arī elektroniskos plašsaziņas līdzekļus.

"Šodien mēs apbalvojam labākos no labākajiem žurnāliem, nacionālajiem un reģionālajiem laikrakstiem," atzina ministrs. Arvien plašāka mediju iesaistīšanās VVC rīkotajā akcijā sniegs būtisku ieguldījumu pareizā un kvalitatīvā valsts valodas lietošanā. Ieguvēji būs visi – gan mediji, gan sabiedrība kopumā, akcijas nozīmi uzsver Dzintars Rasnačs.

Šogad akcijā piedalījās 42 preses izdevumi. Tika noteikti uzvarētāji katrā no šādām kategorijām: nacionālie laikraksti; reģionālie laikraksti; žurnāli, kas iznāk reizi nedēļā; žurnāli, kas iznāk retāk nekā reizi nedēļā.

Konkursa laureāti savos izdevumos turpmāk varēs izmanot arī Valsts valodas centra izgatavotu grafisku zīmi “Laba valoda”, kas apliecina panākumus šajā konkursā.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija