#zinisavastiesības: “Latvijas Vēstnesis” sadarbībā ar Re:TV uzsāk raidījumu ciklu

2019. gada 31. oktobris

Tiesību normas mainās, un oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” funkcija ir jaunos tiesību aktus padarīt sabiedrībai pieejamus un veicināt to izpratni. "Latvijas Vēstnesis"  iedzīvotājiem piedāvā jaunu projektu - sešu raidījumu ciklu "Zini savas tiesības", kas tapis sadarbībā ar Latvijas Reģionu Televīziju „Re:TV”.

“Latvijas Vēstnesis” ir vienota valsts, pilsoniskās un tiesiskās informācijas platforma (vestnesis.lv, likumi.lv, lvportals.lv un žurnāls “Jurista Vārds” / juristavards.lv). Ik mēnesi to kopumā apmeklē teju 360 tūkstoši Latvijas interneta lietotāju vecumā no 7-74 gadiem.

Uzkrātā pieredze tiesiskās informācijas pieejamības nodrošināšanā un izpratnes veicināšanā, kā arī sabiedrības pieprasījums pēc skaidrojošas informācijas ir kopprojekta - izglītojošā raidījumu cikla “Zini savas tiesības” - idejas pamatā. 

“Patiesībā likumi nav tik nesaprotami, kā šķietami gribas domāt. Ar šo raidījumu ciklu mūsu mērķis ir ne tikai atgādināt par pašu atbildību, bet arī aicināt cilvēkus daudz plašāk un pārliecinošāk izmantot savas likumos noteiktās tiesības un neiekulties nepatikšanās savas nezināšanas dēļ,” atzīst projekta vadītāja un LV portāla direktore Zaida Kalniņa.

Re:TV ēterā sešu nedēļu garumā raidījumi būs skatāmi katru otrdienu plkst. 22:30 (no 29. oktobra, ar atkārtojumiem ceturtdienās un sestdienās), kā arī raidījumu cikla "Zini savas tiesības" jaunāko sižetu iespējams skatīt LV portāla youtube kanālā.

Katrā raidījumā tuvplānā tiek apskatīta konkrēta tēma, sarunā par to pieaicinot ekspertus. Raidījumi ir veltīti darba samaksas, īres līguma, tiesībām internetā, dalītā īpašuma, iepirkšanās internetā un administratīvās atbildības reformas jautājumiem. 

Raidījumu saturiskais koncepts ir “Latvijas Vēstneša” darbinieku radītais kopdarbs, sākot no idejas līdz izpildījumam, ko integrēt vienkopus apņēmās Re:TV komanda.

Satversmes 90.pants nosaka: “Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības” - ziniet savas tiesības!

Papildinformācijai:

Kellija Dadzīte 
Oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
T.: +371 67310675
Mob.: +371 22113792
kellija.dadzite@lv.lv
www.lv.lv