Žurnālam "Jurista Vārds" - 26

2021. gada 21. aprīlis

Šodien, 2021. gada 21. aprīlī, žurnāls "Jurista Vārds" atzīmē savu 26. dzimšanas dienu. "Jurista Vārda" pirmsākumi meklējami 1995. gada 21. aprīlī, kad tas pirmo reizi iznāca kā tematiska lappuse Latvijas Republikas oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” (idejas autori – “Latvijas Vēstneša” galvenais redaktors Oskars Gerts un nozares redaktore Rita Belousova, konsultante – Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Vija Jākobsone).

Pakāpeniski paplašinoties, “Jurista Vārds” vispirms kļuva par “Latvijas Vēstneša” pielikumu brošūras formātā (2000. gadā), bet pēc tam – par patstāvīgu preses izdevumu ar autonomu redakciju (kopš 2003. gada), kas ir reģistrēts Masu informācijas līdzekļu reģistrā un darbojas saskaņā ar likumu “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”. Žurnāla izdevējs joprojām ir VSIA “Latvijas Vēstnesis”.

Aizvadītajos gados “Jurista Vārda” arhīvā uzkrāts vairāk nekā 15 000 publikāciju, bet Autoru katalogā jau atrodami apmēram 1200 autori. Starp tiem gan tādi, kuri ir jaunāki par “Jurista Vārdu”, gan arī tādi, kuri ar žurnālu ir bijuši kopā visus šos daudzos gadus.

Atzīmējot 26. jubileju, “Jurista Vārda” redakcija aicina piedalīties fotokonkursā “Ar Jurista Vārdu kļūsti par juristu ar vārdu!”, atpazīstot un nosaucot juristus, kuri katrs savā veidā ir devuši ieguldījumu tiesiskas domas un prakses attīstībā Latvijā.

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija