Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Okupācijas sekas un to atlīdzināšanas: JURISTA VĀRDA tematiskais numurs

27.08.2019.

Šis "Jurista Vārda" tematiskais laidiens tapis sadarbībā ar Ministru kabineta izveidoto komisiju un Tieslietu ministriju un piedāvā ieskatu padomju okupācijas seku izvērtēšanas procesā, kā arī juristu pārdomas par starptautiski tiesiskajām iespējām pieprasīt nodarīto zaudējumu kompensāciju.

Vai ir iespējams pieprasīt kompensāciju par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem? Jaunākais “Jurista Vārds” laidiens veltīts šī režīma (1940-1941, 1945-1990) Latvijai nodarīto zaudējumu apzināšanai un starptautiski tiesiskajām iespējām prasīt par to kompensāciju PSRS turpinātājvalstij – Krievijas Federācijai. 

Numurs pieejams arī elektroniski: 2019. gada 27. augusta “Jurista Vārds”  

Žurnāls simboliski veltīts Molotova-Ribentropa pakta noslēgšanas 80. gadadienai un 30 gadu jubilejai, kopš Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji apvienojās Baltijas Ceļā, lai pieprasītu brīvību no padomju okupācijas. 

“Tematiskajā laidienā apkopoti triju Baltijas valstu amatpersonu un tiesībnieku viedokļi par to, kādēļ ir svarīgi apkopot informāciju par PSRS okupācijas laikā nodarītajiem zaudējumiem Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem, tautsaimniecībai, videi u.c. jomām, kā arī par to, kāpēc gan nacionālā, gan starptautiskā vidē ir būtiski uzturēt jautājumu par zaudējumu atlīdzināšanu pat tad, ja praktisku cerību uz to pašlaik nav”, norāda žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte.

Kaut arī šī “Jurista Vārda” saturs koncentrēts uz zaudējumu atlīdzināšanas iespējamo juridisko ietvaru, lasītājiem tiek piedāvāts arī neliels ieskats līdzšinējos citu nozaru pētījumos par zaudējumu apmēriem, tai skaitā arhīvu dokumentos, kas grauj mītus par PSRS veiktajām finanšu “injekcijām” okupētajā Baltijā, kas it kā esot bijušas lielākas par šo teritoriju pienesumu kopējā PSRS “kasē”.

Laidiens tapis, žurnāla redakcijai sadarbojoties ar Ministru kabineta komisiju okupācijas seku apzināšanai un Tieslietu ministriju.

Interesentiem! “Jurista Vārdu” var iegādāties, kontaktējoties ar Lasītāju servisu:

  • 80006000; 67311161;  
  • abonenti@lv.lv
  • vai klātienē “Latvijas Vēstneša” Klientu centrā: Bruņinieku 53, Rīgā.

Žurnālu kiosks: https://ej.uz/juristavards_kiosks 

Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).