Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Septiņi simti „Jurista Vārdu”: platforma valsts juridiskajai domai

03.01.2012.

2012.gada 3.janvāra

Tieslietu ministra Gaida Bērziņa pārdomas par situāciju nozarē, Egila Levita viedoklis par nacionālo identitāti un demokrātisku atmiņu politiku, Inetas Ziemeles skaidrojums valstnācijas un mazākumtautības jēdzieniem – šādas saturiski un nozīmīgas tēmas atspoguļotas šā gada pirmajā un “Jurista Vārdam” (JV) zīmīgajā 700.numurā.

Klajā nācis jubilejas numurs. Sagaidot šo notikumu, redakcija ir sagatavojusi mazliet neparastu žurnāla laidienu.


Latvijā ir izkopta juridiskās preses tradīcija, kas vēl pat 100  gadu slieksni nesasniegušai valstij ir nozīmīgs sasniegums. Šādu kopainu iezīmē jaunajā „Jurista Vārdā” publicētais pārskats  par visiem tieslietām veltītiem periodiskiem izdevumiem, kas saistīti ar Latvijas tiesību telpu. Izdevumi sarindoti secīgi grupās: starpkaru posms; periods, kas veidojās divi paralēli, savstarpēji nesaistīti juridiskās domas attīstības procesi – trimdā un okupētajā padomju Latvijā.  Pārskatu noslēdz laiks pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. 1995.gadā ir aizsākusies arī „Jurista Vārda” darbība, kas no tematiskas lappuses oficiālajā laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” izaudzis par specializētu nedēļas žurnālu un lielāko neklātienes forumu Latvijas juristiem.

Izdevums ir Latvijas juristu saimes „komunikācijas līdzeklis, forums, platforma, kurā veidojas un attīstās Latvijas juridiskā doma. (..) Jurists, kurš nav „intelektuāli” pieslēdzies savas valsts juridiskajai domai, protams, nevar būt kvalificēts jurists,” uzskata ES Tiesas tiesnesis Dr.iur,h.c. Egils Levits (JV, 03.01.2012., Nr.1 (700)).

Šodien „Jurista Vārds” pie lasītājiem devies 700.reizi, piedāvādams gan interesantus „jubilejas” materiālus, gan diskusiju telpā pieteikdams aktuālas tēmas. Retrospektīvo vāku papildina Latvijas juridiskās preses vēstures apskats, kā arī vairāki atvērumi, kuros redakcija kopā ar lasītājiem centusies pamatot visai būtisko jautājumu – „vai un kāpēc juristam būtu jālasa „Jurista Vārds”?

 „”Jurista Vārda” virsmērķis kopš dibināšanas ir – strādāt Latvijas tiesiskās domas un prakses attīstības labā. Cenšoties piesaistīt žurnālam gan jurisprudences autoritātes, gan jaunos censoņus, mēģinot nelaist garām būtiskākos notikumus tieslietu nozarē un institūcijās rosinot un iesaistoties strīdīgās diskusijās, mums pašiem šķiet, ka darām daudz, lai „Jurista Vārda” lasīšana būtu kļuvusi par nepieciešamību domājošiem Latvijas juristiem,” norāda  galvenā redaktore Dina Gailīte.


 Daži fakti:

 • Augstākā tiesa pēdējos sešos gados JV publicētos rakstus citējusi gandrīz pusotru simtu reižu.
 • Senāts JV publikācijas citējis kopumā 110 lietās.
 • Augstākās tiesas tiesu palātas JV publikācijas citējušas kopumā 38 reizes.
 • Satversmes tiesa vairāk nekā 30 reizes savos nolēmumos citējusi JV publicētos rakstos.
 • Uz JV atsaucas arī parlamentārieši savās debatēs.

 
Dažas atziņas:

 • "Latviešu jurists, kurš nepieder pie "Jurista Vārda" regulāro lasītāju loka, nevar tikt ņemts īsti nopietni."
  /Dr.iur. h.c. Egils Levits/

 • "Nebaidos apgalvot, ka "Jurista Vārds" būtu jālsa ikvienam sevi cienošam juristam, lai uzturētu nepieciešamo "juridisko formu". Šajos gados iznākušajos numuros sev vajadzīgo var atrast gan profesors, un students, gan ierēdnis, gan prokurors, gan tiesnesis un advokāts."
  /Dr.iur. Ilma Čepāne/

 • "Atzīstams ir "Jurista Vārda" ieguldījums judikatūtras pieejamības nodrošināšanā, publicējot nozīmīgākos Augstākās tiesas Senāta nolēmumus."
  /Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs/

 • "Tas ir profesionāls žurnāls. Un vienlaikus kā vērtīgu informācijas avotu to uztver samērā plaša auditorija - gan tie, kam patīk zinātniski teorētiskie pētījumi, gan tie, kas atzīst tikai "prakses (dzīves) zaļo koku"."
  /Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris/

 • ""Jurista Vārds" šobrīd ir vienģais regulārais un līdz ar to vienmēr aktuālais tiesību jautājumiem veltītais izdevums. Šeit varu iepazīties ar tiesību aktualitātēm, sekot kolēģu veikumam, rast ierosmes savai radošajai darbībai un arī paust savu redzējumu plašam lasītāju lokam."
  /LU Juridiskās fakultātes dekāne Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga/

 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).