Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Latvija ceļā uz oficiālu e-publikāciju: likumprojektu skata Juridiskā komisija

21.02.2012.

Foto: Māris Kaparkalējs, LV portāls Kopš 1993.gada oficiālo publikāciju nodrošina Latvijas Republikas oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis”, izdodot laikrakstu „Latvijas Vēstnesis”. Šobrīd e-versijai (www.vestnesis.lv) ir vien informatīvs statuss.

Oficiālo publikāciju likumprojekts (OPL) paredz Latvijā ieviest oficiālu e-publikāciju un nodrošināt ikvienam iedzīvotājam arī brīvu (bezmaksas) pieeju sistematizētiem normatīviem aktiem.

Iecerēts, ka no 2012.gada 1.jūlija līdztekus pastāvēs abas versijas (elektroniskā - www.vestnesis.lv  - un drukātā oficiālās publikācijas forma jeb laikraksts); savukārt no 2013.gada laikraksts vairs neiznāks.

Otrdien, 21.februārī, Juridiskā komisija (atbildīgā par šo likumprojektu) skatīja OPL pirms 2.lasījuma. Uz 2.lasījumu ir iesniegti 62 priekšlikumi, kurus iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs, Valsts prezidents Andris Bērziņš, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, kā arī deputāti Dzintars Ābiķis un Ivans Ribakovs kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).

Šajā sēdē izskatīti 30 no iesniegtajiem priekšlikumiem, no kuriem lielākā daļa tika atbalstīti. Plānots, ka Juridiskā komisija darbu - priekšlikumu izskatīšanu - turpinās, visticamāk, otrdien, 6.martā.

Skat.: Oficiālo publikāciju likumprojekts 

Latvija ceļā uz oficiālu e-publikāciju: likumprojekts pieņemts 1.lasījumā

Priekšvēsture

  • Iecerei pāriet uz elektronisko oficiālās publikācijas formu ir vairāku gadu sena pagātne.
  • Ministru kabinets to konceptuāli  atbalstīja 2010.gada pavasarī, pieņemot koncepciju "Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcija" (sagatavoja Tieslietu ministrija).
  • Pēc tam tapa likumprojekts „Oficiālo publikāciju likums”, ko 2011.gada jūnijā 10.Saeima paguva izskatīt 1.lasījumā un ko 16.novembrī Juridiskā komisija nolēma pārņemt izskatīšanai 11.Saeimā.
  • 2011.gada 24.novembrī likumprojekts pieņemts 1.lasījumā.
  • Līdz 2011.gada 8.decembrim drīkstēja iesniegt priekšlikumus 2.lasījumam.
  • 2012.gada 21.februārī Juridiskā komisija skatīja iesniegtos priekšlikumus pirms 2.lasījuma.


Oficiālās e-publikācijas projekts

Ir bijis pietiekams laiks, lai mērķtiecīgi un sistēmiski sagatavotu pārdomātu, kvalitatīvu un progresīvu oficiālās e-publikācijas vietnes projektu.  „Latvijas Vēstnesis” regulāri tiekas darba grupās ar citu Eiropas valstu oficiāliem izdevējiem, tai skaitā – tādiem, kas e-publikāciju jau ieviesuši, tāpēc Latvijai ir bijusi lieliska iespēja pārņemt labāko un izvairīties no kļūdām vai nepilnībām.

Oficiālās publikācijas vietnes www.vestnesis.lv  jaunais projekts faktiski jau ir izstrādāts, kā arī darba versija prezentēta gan ekspertiem, gan  valsts sekretāru sanāksmē. 2011.gada septembrī ar Latvijas oficiālās e-publikācijas risinājumu iepazīstinājām arī vairāk nekā 30 valstu oficiālos izdevējus, kas Rīgā bija ieradušies uz Eiropas Oficiālo publikāciju forumu. Oficiālie izdevēji to atzina par progresīvu un ērtu.


Uzziņai

Oficiālā publikācija Latvijā

Ieskatam, kā oficiālo publikāciju nodrošina citās valstīs:

Normatīvo aktu oficiālā publikācija Lielbritānijā un Beļģijā

Normatīvo aktu oficiālā publikācija Polijā un Norvēģijā

Normatīvo aktu oficiālā publikācija Čehijā un Slovēnijā

Normatīvo aktu oficiālā publikācija Lietuvā un Igaunijā

 "Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).