Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

JURISTA VĀRDS: numura tēma - pilsonība

03.04.2012.

Šobrīd sabiedrībā plaši diskutē par jautājumiem, kas tieši vai netieši saistīti ar pilsonību, tādēļ žurnāla dubultnumurs veltīts šai aktualitātei.

Pavasara ieskaņā žurnāls "Jurista Vārds" saviem lasītājiem sarūpējis pārsteigumu: tā dizains ieguvis jaunus vaibstus un pilnveidots arī satura izkārtojums! Cerams, lasītāji būs ieguvēji un  pārmaiņas patiks!

Jaunais numurs (klajā nāca 3.aprīlī) veltīts aktuālai tēmai: pilsonībai.

Šobrīd sabiedrība plaši diskutē par jautājumiem, kas tieši vai netieši saistīti ar pilsonību, piemēram, par izmaiņām referendumu ierosināšanas kārtībā, par vēlēšanu tiesību piešķiršanu nepilsoņiem un pat par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem.

Vienlaikus – pēc daudzu gadu "moratorija" – Saeima ir atvērusi grozījumiem Pilsonības likumu. Topošie grozījumi, iespējams, būs tik nozīmīgi, ka faktiski tos varēs dēvēt par līdzšinējā regulējuma būtisku revīziju. Tā, piemēram, tiek plānots ieviest dubultpilsonību, kas līdz šim tikai pieļauta tikai izņēmuma kārtā.

Ņemot vērā to, ka pilsonība ir viens no valsts pamatelementiem, diskusijā par Pilsonības likuma grozījumiem būtu jāiesaistās pēc iespējas plašākai sabiedrībai. Tieši tādēļ pilsonība izvēlēta arī par žurnāla "Jurista Vārds" numura tēmu.

Žurnālu ievada saruna ar Saeimas Juridiskās komisijas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas sekretāri Inesi Lībiņu-Egneri. Tālāk seko vairāki iepriekšminētajā konferencē juristu un politiķu nolasītie referāti un runas (I. Ziemele, E. Levits, I. Čaklais, I. Čepāne, J. Citskovskis, I. Reine, G. Bērziņš, B. Cilevičs, V. Zatlers, D. Lutere-Timmele, K. Drēviņa, A. Ozola).

Žurnālā iekļauts arī Ministru kabineta, atsaucoties uz Saeimas Juridiskās komisijas aicinājumu, sniegtais atzinums par likumprojektu "Grozījumi Pilsonības likumā". Numura tēmu papildina pārskats par citvalstu pieredzi nosacījumu izvirzīšanā pilsonības pretendentiem, fragmenti no plašu rezonansi guvušā Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas sprieduma "Ulda Bērziņa lietā", kā arī Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta spriedums par kritērijiem Latvijas pilsonības atņemšanai.

3. aprīļa numura tēmas pieteikums

Informācijai!

3.aprīļa žurnāls nācis klajā kā dubultnumurs, tādēļ otrdienā pēc Lieldienā "Jurista Vārds" neiznāks.

Nākamais žurnāla "Jurista Vārds" numurs iznāks otrdien, 17.aprīlī!

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).