Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Nākamgad oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" - tikai elektroniski! 1.laidiens iznāks 2.janvārī

21.12.2012.

Foto: Māris Kaparkalējs, LV portāls Visas oficiālās publikācijas tiek numurētas (līdz šim tika numurēti tikai laidieni). Oficiālais izdevējs tām piešķir oficiālās publikācijas numuru (OP numuru).

Ar 2013. gada 1. janvāri Latvijas Republikas oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" tiks izdots tikai elektroniskā formātā. Tā saturs brīvi un bez maksas ikvienam ir pieejams tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

 

Oficiālā elektroniskā publikācija ir ieviesta šā gada 1. jūlijā, vienlaikus paredzot pārejas periodu līdz 2013. gada 1. janvārim, kad "Latvijas Vēstnesis" paralēli tiek izdots divos formātos ar vienādu juridisko spēku.

Atgādinām, ka "Latvijas Vēstnesis" vietnē www.vestnesis.lv tiek publicēts kā periodisks izdevums, turpinot laikraksta laidienu numerāciju. Tā saturs ir droša un publiski ticama oficiālā publikācija: tiesību akti un oficiālie paziņojumi (Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumā noteiktajā apjomā).


E-publikāciju statusa nošķīrums

Visām publikācijām, kas vietnē www.vestnesis.lv ir publicētas pēc 2012.gada 1.jūlija (laidiena datums), ir oficiālas publikācijas statuss. Savukārt publikācijām, kas veiktas pirms 1.jūlija, ir informatīvs raksturs un to oficiālā publikācija meklējama oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Virs šādām publikācijām ir atrodama informatīva norāde. Vizuāli oficiālās publikācijas vietnē var atšķirt pēc tām pievienotiem diviem jaunievedumiem – elektroniski parakstītas publikācijas (PDF) un oficiālās publikācijas numura (OP numura).

  • Plašāks skaidrojums, ko der zināt www.vestnesis.lv lietotājiem - par oficiālās publikācijas formātiem, drošumu (t.sk., e-paraksts un laika zīmogs), numura, šeit


Turpmāk arī pirmdienās

Papildus vēršam uzmanību, ka ar 2013. gada 1. janvāri "Latvijas Vēstnesis" iznāks katru darba dienu, arī pirmdienās, un pirmais nākamā gada laidiens tiks publicēts 2. janvārī.

Pēdējais oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" numurs iznāks šā gada decembra nogalē.

 

Apliecinātas izdrukas

Ikvienam interesentam pēc pieprasījuma ir iespēja no izdevēja iegūt oficiālās publikācijas apliecinātas izdrukas papīra formā.

Šādai izdrukai ir informatīvs raksturs.


Svarīgi par oficiālajiem paziņojumiem

  • Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likuma (OPTIL) mērķis ir nodrošināt privātpersonu tiesības būt informētām par savām tiesībām un pienākumiem, reglamentējot tām saistošo tiesību aktu un oficiālo paziņojumu izsludināšanu, publicēšanu, spēkā esamību un pieejamību;
  • oficiālajā izdevumā kā oficiālus paziņojumus publicē tikai tādu informāciju, kuru oficiālu publicēšanu paredz ārējie normatīvie akti (OPTIL 10.pants);
  • par informācijas saturu atbild tās iesniedzējs: viņa pienākums ir nodrošināt, lai publicēšanai iesniegtā informācija atbilstu valsts noslēpuma, ierobežotas pieejamības informācijas un fizisko personu datu aizsardzības prasībām (OPTIL 11.pants);
  • maksa  par oficiālo paziņojumu publicēšanu: Ministru kabinets nosaka maksas apmēru par oficiālo publikāciju, maksas iekasēšanas kārtību un atvieglojumus (OPTIL 13.pants). Šobrīd jaunā cenrāža projekts ir saskaņošanas stadijā. Līdz tā apstiprināšanai maksa par oficiālajiem paziņojumiem tiek noteikta saskaņā ar esošo cenrādi.

 

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar mums pa bezmaksas informatīvo tālruni 80006000; e-pasts saziņai: info@lv.lv.

 

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).