Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Jaunais cenrādis: samazināta maksa par oficiālajām publikācijām „Latvijas Vēstnesī”

01.02.2013.

Ar 2.februāri ir spēkā Oficiālo publikāciju noteikumi (jauns cenrādis). Šie noteikumi izdoti saskaņā ar Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumu, ar ko Latvijā ieviesta oficiāla e-publikācija (to var lietot vietnē www.vestnesis.lv) un noteikts, ka sistematizēti tiesību akti iedzīvotājiem pieejami vietnē www.likumi.lv

Turpmāk  informācijas iesniedzējiem maksa par oficiālajām publikācijām „Latvijas Vēstnesī” būs vidēji par 27 procentiem mazāka (pērn plānoto 19 procentu vietā). Ar 2.februāri spēkā stājas jaunie Oficiālo publikāciju noteikumi, kas nosaka gan maksas apmēru, gan atvieglojumus, gan informācijas atkalizmantošanas maksu.

 

Kopš šā gada 1.janvāra Latvijas Republikas oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” (www.vestnesis.lv) iznāk tikai elektroniski. To nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL), kas stājās spēkā 2012.gada 1.jūlijā.

OPTIL paredz, ka maksas apmēru par oficiālo publikāciju, maksas iekasēšanas kārtību un atvieglojumus nosaka Ministru kabinets (MK). Janvāra beigās valdība ir apstiprinājusi jaunos MK noteikumus Nr.65 „Oficiālo  publikāciju noteikumi”, un tie – dienu pēc publicēšanas „Latvijas Vēstnesī” - stājas spēkā 2013. gada 2. februārī.

Noteikumi nosaka :

 • maksu par oficiālo publikāciju (oficiālās publikācijas maksa), maksas iekasēšanas kārtību un atvieglojumus;
 • maksu par oficiālās publikācijas un vietnē www.likumi.lv sistematizēto tiesību aktu nodošanu atkalizmantošanai (informācijas atkalizmantošanas maksa);
 • politisko partiju reģistra ziņu publicēšanas kārtību.

 

!!! Ar jauno cenrādi var iepazīties mājaslapā LV.LV > Pakalpojumi > Oficiālie paziņojumi > Cenas

 • Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties  ar Klientu centru:
  • Bezmaksas informatīvais tālrunis 80006000 (darbdienās no 9:00-17:00); T.: 67898741;  67898738
  • E-pasts: slud@lv.lv

 

Cenu samazinājumu varēja īstenot, atsakoties no oficiālās publikācijas drukātā formātā (atkrīt laikraksta ražošanas un izplatīšanas izmaksas). Maksas apmērs noteikts, lai oficiālais izdevējs varētu īstenot šādas valsts deleģētās funkcijas, ko tam paredz OPTIL 14.pants:

 1. Latvijas Republikas oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” (vietnē www.vestnesis.lv)
 2. Vietne Likumi.lv: sistematizēti Latvijas Republikas tiesību akti
 3. LV portāls „Par likumu un valsti”: skaidrojumi, likumi praksē, e-konsultācijas par tiesisko regulējumu Latvijā un valsts pakalpojumiem
 4. Specializētais žurnāls „Jurista Vārds” tiesiskai domai un praksei

 

Maksas atvieglojumi                                      

 • Noteikumos iekļauts regulējums, kad par ierakstu publicēšanu oficiālajā izdevumā nav jāmaksā (situācijas uzskaitītas Oficiālo publikāciju noteikumu 4., 5. 6. un 8. punktā.). Piemēram, amata konkursu rezultātu publikācijas maksa ir iekļauta amata konkursu izsludināšanas publikācijas maksā.
 • 50% apmērā piešķir:
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti,
  • personām ar I vai II grupas invaliditāti,
  • personām, kas saņem vecuma pensiju,
  • politiski represētajām personām,
  • maznodrošinātas vai trūcīgas ģimenes locekļiem un maznodrošinātām vai trūcīgām personām, kas ir informācijas radītājas.

Minētie atvieglojumi nav attiecināmi uz uzņēmumu reģistra žurnāla, komercreģistra, politisko partiju reģistra, laulāto mantisko attiecību reģistra un Eiropas ekonomisko interešu grupu reģistra ierakstu oficiālajām publikācijām. (Oficiālo publikāciju noteikumi, 9.punkts)

 • 90% apmērā piemēro oficiālajai publikācijai, kas saistīta ar tiesu iestāžu paziņojumiem, ja to oficiālu publicēšanu paredz ārējie normatīvie akti un tiesas izdevumus uzņēmusies valsts. (Oficiālo publikāciju noteikumi, 10.punkts)


 • 90% apmērā piemēro oficiālajai publikācijai, kas saistīta ar piedziņu izpildu lietās, kurās piedzinējs atbrīvots no sprieduma izpildes izdevumu samaksas. (Oficiālo publikāciju noteikumi, 10.punkts)

„Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).