Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

„Jurista Vārda” galvenajai redaktorei Dinai Gailītei – Atzinības krusts

12.04.2013.

Foto: Boriss Koļesņikovs, Jurista Vārds Dina Gailīte, specializētā nedēļas žurnāla

3.aprīlī Ordeņu kapituls nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Atzinības krustu IV šķiru Latvijas Republikas oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis" žurnāla "Jurista Vārds" galvenajai redaktorei Dinai Gailītei.

 

Lēmums publicēts Latvijas Republikas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” 11.aprīļa numurā Nr.70 (4876).

Lepojamies un priecājamies par kolēģi Dinu Gailīti, „Latvijas Vēstneša" ilggadējo darbinieci, kura no „Jurista Vārda” pirmsākumiem veidojusi un attīstījusi to no tematiskas lappuses oficiālā izdevuma  ietvaros līdz patstāvīgam specializētam žurnālam, kas Latvijas mediju telpā ir autoritatīvs medijs ar augstu satura kvalitātes latiņu un kura redakcija aktīvi iesaistās un iniciē domu apmaiņu par aktualitātēm tiesiskās domas diskusiju telpā.

Valsts apbalvojumu pasniegšana plānota 4.maijā.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, -pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

  • Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance), kas dibināts 1710.gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938.gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004.gadā.
  • Atzinības krustam ir piecas šķiras un triju pakāpju goda zīmes.
  • Atzinības krusta zīme ir baltas emaljas Maltas tipa krusts ar zeltītu apmali. Katrs stūris noslēdzas ar lodīti, bet saduras apvieno astoņi gredzeni. Krusta aversa medaljonā ir lielais valsts ģerbonis un gadskaitlis “1938” (Valsts apbalvojumu likuma 50.pielikums). Reversā — hercogistes ģerbonis un gadskaitlis “1710” (likuma 51.pielikums). Abi ģerboņi ir to heraldiskajās krāsās. Devīze iegravēta triju krusta zaru galos uz jostas šādā dalījumā: pour / les — honn / êtes — ge / ns.

„Latvijas Vēstneša” informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).