Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Valsts svētku gaidās - interviju cikls. Par Latviju. Par mums Latvijā

13.11.2013.

Latvijai 95 - svētku gaidās LV portāls "Par likumu un valsti" (www.lvportals.lv) piedāvā interviju ciklu ar personībām par neatkarību, valsts attīstību un tās veidotājiem. Tātad par cilvēkiem. 

Sarunas, lai arī tās skar vēsturi, fokusētas uz šodienu  un nākotni. Tās ir par mums Latvijā. Par Latviju... mūsos.

 

Knuts Skujenieks: brīvība ir brīvība

Latvijai atgūstot neatkarību, viņš teica: „Par dziedāšanu būs jāmaksā.” Savulaik izcietis izsūtījumu par „pretpadomju aģitāciju”, viņš allaž spējis novērtēt dzīvi ar skatu no malas, reālistiski, ne reizi vien izrādīdamies pravietisks. Ko viņš – KNUTS SKUJENIEKS, latvietis, patriots, dzejnieks, atdzejotājs, tulkotājs – par mums un Latviju domā patlaban?


Imants Lancmanis: ir jābūt ideālistam

Pirms 95 gadiem nodibinātās Latvijas valsts vēsturē bijis daudz brīnumaina, taču tagad uz brīnumiem vien paļauties vairs nevar: ir jāstrādā, uzskata mākslas vēsturnieks, Rundāles pils muzeja direktors IMANTS LANCMANIS.


Aivita Putniņa: neatkarību ir vieglāk iegūt nekā to īstenot

Kad dienas kārtībā vairs nav tik liela jautājuma kā neatkarības atjaunošana, citas lietas, kas ved attīstības virzienā, var šķist sīkas un nenozīmīgas. Taču tās neīstenojot, attīstība nav iespējama, ir pārliecināta sociālantropoloģe AIVITA PUTNIŅA sarunā par pilsonisko līdzdalību un sabiedrības spēju aizstāvēt savas intereses toreiz un tagad.

 

Georgs Andrejevs: Tautas frontes laiks bija tautas līdzdalības politiskā kultūra. Turpmāk nekad tā vairs nav bijis

Kāpēc ideāli, kuriem Atmodas laikā bija izšķiroša loma valsts atjaunošanā, nonākuši politiskās kultūras pažobelē? Vai integrējoties Eiropā, tos nezaudējam pavisam? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par politikas fasādi un sētas pusi LV portāls piedāvā intervijā ar vienu no redzamākajiem Latvijas atdzimšanas laika valstsvīriem, kādreizējo diplomātu un politiķi GEORGU ANDREJEVU.

 

Askolds Saulītis: atbildes nākotnei varam meklēt vēsturē

Tautas frontes 25.gadu atceres mēnesī savu ceļu pie skatītājiem ir sākusi režisora Askolda Saulīša jaunākā dokumentālā filma „Atmodas antoloģija”. Arī šī, tāpat kā vairākas iepriekšējās filmas, stāsta par režisoram tuvām tēmām vēsturē. A.Saulīša veidotās filmas ir izpelnījušās gan skatītāju simpātijas un atzinību, gan apbalvotas ar nacionālo kino balvu „Lielais Kristaps”, kā arī guvušas ievērību aiz Latvijas robežām.
Ko autoram nozīmē šķirstīt vēstures lappuses, kādi ir dzinuļi notikušo iemūžināt filmas kadros un kas ir viņa paša atzītas vērtības – lasiet LV portāla sarunā ar režisoru ASKOLDU SAULĪTI.

 

  • Citi raksti rubrikā LATVIJAS VALSTS VĒRTĪBAS - šeit
  • Savukārt visas LV portālā lielās intervijas skat. šeit

 "Latvijas Vēstneša" informācija

 

 

 

 


Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).