Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Jauns portāls juristiem – juristavards.lv!

08.01.2014.

Ilustrācija: JURISTA VĀRDS 3. janvārī publiskots jaunais portāls juristavards.lv, kurā 2014.gada pirmais žurnāla JURISTA VĀRDS numurs publicēts 7. janvārī. Ja neesat abonents vai pieeju žurnāla nodrošina darba vieta pie darba datoriem, arī iesakām izveidot savu JV kontu!

Vietne juristavards.lv pārtapusi portālā, piedāvājot juristiem u.c. interesentiem plašāku brīvpieejas saturu un jaunas iespējas, tajā skaitā personalizēt saturu. Šonedēļ tajā publicēts pirmais 2014.gada nedēļas žurnāla „Jurista Vārds” numurs, piesakot  sevi pilnveidotā  e-vides izpildījumā.

 

Līdz šim juristavards.lv bija vienīgi drukātā žurnāla satura e-versija (maksas saturs), bet jaunais portāls ir bagātināts ar jaunām brīvpieejas sadaļām, kuru saturs tiek papildināts ik dienu.

"Tās, pirmkārt, ir ziņas jeb aktuālā informācija par norisēm ne tikai tieslietu sistēmā, bet arī plašākā tvērumā, piemēram, likumdevēja un izpildvaras darbības jomā u.tml.  Otrkārt, ieviesta rubrika "Afiša", kurā ir plānots atspoguļot gaidāmos pasākumus (konferences, seminārus, citu veidu notikumus) un citu veidu paziņojumus, kuri varētu interesēt juristus. Treškārt, ik dienu tiek publicētas jaunākās amatu vakances tieslietu jomā,” skaidro par portālu atbildīgā „Jurista Vārda” redaktore  Sannija Matule.


Pieeja žurnāla saturam

Noderīgs jaunievedums - nedēļas žurnālu „Jurista Vārds” elektroniski turpmāk var lasīt divos atšķirīgos formātos:

 • e-žurnāls jeb elektroniski šķirstāms drukātā žurnāla digitālais dubultnieks,
 • e-versija jeb žurnāla saturs ierastā interneta formātā.

Žurnāla saturu var aplūkot šeit: http://www.juristavards.lv/zurnals.php

Šajā satura atvērumā labajā kolonnā izvietoti vairāki rīki, ar kuriem var atlasīt konkrētu interesējošo žurnāla numuru (pēc datuma, pēc numura vai vienkārši pāršķirot).

Iesakām ielūkoties jaunajā žurnālu bibliotēkā, kurā  vēl plašākas iespējas atlasīt interesējošos numurus, turpat arī vāku galerijas noslēgumā – saite uz attiecīgo numuru rakstu sarakstu „Arhīvā” jeb publikāciju krātuvē.


Ja rodas neskaidrības ar lietotājvārdu un paroli, kas nepieciešama autorizācijai, vai cita rakstura problēmas ar piekļuvi žurnāla saturam, aicinām sazināties ar Lasītāju servisu: abonenti@lv.lv vai 80006000.


Iesakām izveidot savu privāto kontu!

Ja neesat abonents vai pieeju žurnāla nodrošina darba vieta pie darba datoriem, arī iesakām izveidot savu JV kontu!

Tas paver iespēju pilnvērtīgi izmantot jaunās iespējas un personalizēt juristavards.lv saturu. Piemēram, autorizētie lietotāji var veidot savus publikāciju sarakstus (kārtot tos pašu izveidotās mapēs), pievienot  rakstiem vai ziņām personīgās piezīmes un veidot citātu krājumu (šī informācija pieejama lietotāja profilā).

Šādas iespējas ir gan brīvpieejas ziņām, gan maksas saturam (žurnālam). Ja žurnāla raksti, piemēram, iestādes vai biroja, kas abonējuši žurnālu „Jurista Vārds”, darbiniekiem ir pieejami tikai no darba vietā, profilā uzkrātā informācija pieejama neatkarīgi no atrašanās vietas.  

Savu juristavards.lv kontu var izveidot ikviens, reģistrējoties portālā vai autorizējoties ar kādu no sociālajiem tīkliem.


Portāla nozīmīgākie satura jaunumi:

 • žurnāla bibliotēka, kurā var atlasīt žurnālus, meklēt pēc to numuriem un/vai datumiem, atlasīt pēc informācijas uz vāka vai satura rādītājā u.c. Katrs žurnāla vāks ir izeja uz attiecīgo numuru, turklāt jaunajiem numuriem – papildu iespēja atvērt e-žurnālu;
 •  „Ziņas” -  aktuālā informācija par norisēm;
 • „Amatu konkursi” jeb vakances tieslietu jomā (publicējam dienā, kad ir to oficiālā publikācija „Latvijas Vēstnesī”);
 • „Afiša” jeb aktuālo notikumu pieteikums;
 • "Domnīca" (šobrīd tā vēl piedzīvo pēdējos izstrādes darbus, bet pavisam drīz jau būs pieejama lietošanā). Tā iecerēta kā juristu domu apmaiņas platforma divos galvenajos veidos. Viens no tiem ir esejas formāts, bet otrs piedāvājums – "Brīvais mikrofons" jeb iespēja lietotājam pašam atvērt diskusiju par interesējošo tēmu vai jautājumu, ko apspriest ar citiem.


Portāla svarīgākās jaunās iespējas:

 • ieviests e-žurnāls, kas pielāgojas ierīcei, no kura to lieto (dators, planšete vai viedtālrunis);
 • pilnveidots izvērstais meklētājs;
 • izveidots „Arhīvs” ar katalogiem un publikāciju atlases filtriem. Publikācijas var atlasīt dažādos griezumos, izmantojot papildu filtrus, var nonākt pie vēlamā rezultāta. Tādējādi informāciju var atlasīt pēc dažādiem jauniem kritērijiem: nozare, rubrika, autors (persona vai iestāde, institūcija), datums, žurnāla laidiena numurs u.c.
 • pilnveidots „Autoru katalogs”;
 • ieviestas satura personalizācijas iespējas (autorizētiem lietotājiem).

 

"Latvijas Vēstneša" informācija

 

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).