Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Top Šķīrējtiesu likums. JURISTA VĀRDA numura tēma

03.06.2014.

Ekrānšāviņš 3.jūnijā klajā nācis tematiskais JURISTA VĀRDA numurs, kas veltīts Šķīrējtiesu likumprojektam. Tas pieejams arī elektroniski portālā www.juristavards.lv

2014. gada 30. janvārī Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu "Šķīrējtiesu likums" un ar to saistīto likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā".

 

Vienlaikus deputāti uzsvēra, ka likumprojektam nepieciešami būtiski pilnveidojumi. Atsaucoties uz to, otrajam lasījumam sagatavoti būtiski labojumi.

Ņemot vērā ilgstošos un līdz šim neveiksmīgos centienus Latvijā pieņemt Šķīrējtiesu likumu ar mērķi sakārtot šķīrējtiesu darbību un atjaunot sabiedrības uzticību tām, žurnāls "Jurista Vārds" (Nr.22 (824)) piedāvā lasītājiem nozares ekspertu viedokļus par pašreizējo likumprojektu.

3.jūnijā klajā nācis tematiskais "Jurista Vārda" numurs, kas veltīts Šķīrējtiesu likumprojektam.

 

No "Jurista Vārda" numura tēmas pieteikuma: "Jāatgādina, ka šobrīd Latvijā nav Šķīrējtiesu likuma un šis strīdu risināšanas mehānisms darbojas, pamatojoties tikai uz Civilprocesa likumā iekļautajām normām. Darbs pie Šķīrējtiesu likuma sākās jau 2007. gadā, kad Tieslietu ministrija (TM) sagatavoja likumprojektu, sekoja vairākas debates un komentāri.

Pēc tam TM pārstrādāja Šķīrējtiesu likumprojektu, tomēr arī to eksperti kritizēja. "Jurista Vārds" 2008. gada 16. decembra numurā atspoguļota diskusija par šo uzlaboto Šķīrējtiesu likuma projektu. Toreiz ekspertu galvenais iebildums pret likumprojektu bija tā lielās atkāpes no UNCITRAL parauglikuma. Tā kā kompromiss netika panākts, 2009. gada sākumā TM projektu atsauca.

Šobrīd Saeima izskata jaunu Šķīrējtiesu likuma projektu. "

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).