Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Vēsturiskās redakcijas pieejamas bez maksas

12.04.2010.

Informāciju sagatavoja VSIA „Latvijas Vēstnesis”

Tiesību aktu vortālā www.likumi.lv turpmāk brīvi var izmantot arī normatīvo aktu vēsturiskās redakcijas. Atgādinām par vēl diviem neseniem jaunievedumiem: 1) tiesību aktiem pievienotas saites uz Eiropas Savienības direktīvām un regulām; 2) izveidota sadaļa „Pašvaldību saistošie noteikumi”, kurā strukturēti deviņu republikas pilsētu saistošie noteikumi un pārējie apkopoti apakšsadaļā "Citi" (likumi.lv pieejams pilnīgs oficiālajā laikrakstā publicēto saistošo noteikumu e-arhīvs).

Esam ceļā uz oficiālās elektroniskās publikācijas ieviešanu, kā to paredz 30. martā pieņemta „Valsts oficiālo elektronisko publikāciju pieejamības veicināšanas koncepcija”. Koncepcijas pieņemšanas procesā atzīts, ka valsts funkcija ir nodrošināt normatīvo aktu sistematizēšanu un pieejamību atbilstoši sabiedrības vajadzībām. Tādēļ no 9. aprīļa likumi.lv lietotāji brīvi var izmantot arī normatīvo aktu vēsturiskās redakcijas (jaunais pakalpojums ir saistīts ar oficiālās e-publikācijas ieviešanas priekšdarbiem).

Vēstures redakcijas - tā ir iespēja apskatīt normatīvā akta redakciju jebkurā izvēlētā datumā no tā spēkā stāšanās līdz spēka zaudēšanas dienai.

Kā lietot? Atvērta konsolidēta dokumenta augšdaļā secīgi ir uzrādītas visas tā redakcijas, t. sk. pamata, vēstures, aktuālā un nākotnes. Redakcijām var piekļūt, uzklikšķinot uz attiecīgās redakcijas datuma vai arī izmantojot konsolidēšanas pasi - (grafiskais simbols).Vēstures redakcijas atvērumā tiek norādīts laika posms, kurā attiecīgā vēstures redakcija bija spēkā (no dd.mm.gggg. līdz dd.mm.gggg.). Ikreiz, kad stājas spēkā nākamās izmaiņas (grozījumi), tiek izveidota jauna redakcija, iepriekšējai aktuālajai redakcijai kļūstot par vēstures redakciju. Redakciju nomaiņa vortālā notiek automātiski pulksten 00.01.

Likumi.lv piedāvā pilnīgu un sistematizētu LR normatīvo aktu datu bāzi ar plašām dokumentu atlases iespējām, nodrošinot normatīvo aktu tekstus ar tajos iestrādātiem grozījumiem jeb tā sauktās konsolidētās redakcijas. Likumi.lv operatīvi aktualizē informāciju, tas ir, katru dienu piedāvā aktuālu, ticamu un drošu informāciju par izmaiņām tiesību aktos. Lietotājiem noderīgi zināt, ka visi normatīvie akti, tos meklējot vortālā, automātiski atveras to aktuālajā redakcijā, proti, ar visiem jaunākajiem grozījumiem jau to spēkā stāšanās dienā.

Uzziņai

Nolūkā padarīt normatīvos aktus ikdienā ērti lietojamus, Tieslietu ministrijas uzdevumā 2001. gadā tika izveidots tiesību aktu vortāls www.likumi.lv, kuru uztur un attīsta VSIA „Latvijas Vēstnesis”.

Vortāla datu bāze savienota ar oficiālā laikraksta "Latvijas Vēstnesis" bezmaksas e-versiju www.vestnesis.lv (laikraksta e-versijā publicētajiem dokumentiem šobrīd vēl nav juridiski saistošas oficiālās publikācijas statusa).

Jaunie tiesību akti likumi.lv tiek publicēti tajā pašā dienā, kad ir to oficiālā publikācija laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Vortāls nodrošina nepārtrauktu konsolidēto tiesību aktu aktualitāti, tas ir, tiesību akta grozījumi tā pamattekstā tiek iekļauti līdz to spēkā stāšanās dienai.

Papildinformācijai:
Ilze Apine
E-pasts: ilze.apine@lv.lv
Tālr.: +371 67313091

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
!!!  Ārkārtējās situācijas laikā "Latvijas Vēstnesis" aicina izmantot e-iespējas  !!!
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).