Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Partnerattiecību tiesiskais regulējums: kādu ceļu izvēlēsies Latvija?

24.02.2015.

24.februārī klajā nācis tematiskais žurnāla „Jurista Vārds” numurs, kas veltīts partnerattiecību tiesiskajam regulējumam.


Igaunijas parlaments 2014. gada 9. oktobrī tikai ar divu balsu pārsvaru pieņēma Reģistrētas kopdzīves likumu, bet Latvijā par šādu iespēju vai kaut ko tamlīdzīgu vēl tikai diskutē, tai skaitā arī jaunajā "Jurista Vārda" numurā.

Igaunijas pieredze ar jaunu vilni atsāka diskusiju arī Latvijā par partnerattiecību reģistrāciju. Saeimas deputāts Veiko Spolītis iesniedzis priekšlikums, kas paredz partnerattiecību legalizāciju Latvijas Civillikuma Ģimenes tiesību sadaļā. Priekšlikums paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu "partnerība", Civillikumā 40. pantā nosakot, ka jebkuras divas fiziskas personas var nodibināt partnerību, kurai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai.

Tādējādi 24. februāra "Jurista Vārda" numurā var iepazīties ar V. Spolīša priekšlikumu "Partnerība – cilvēktiesību aizsardzība esošām kopdzīves formām", Evitas Gošas rakstu "Partnerattiecību tiesiskais regulējums uzlabo ievērojamas sabiedrības daļas dzīves kvalitāti", Olgas Beinarovičas rakstu "Ārpuslaulības kopdzīves regulējuma harmonizācijas tendences un nākotnes perspektīvas Eiropā", kā arī Baibas Rudevskas rakstu "Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika".

Jāpiebilst, ka tiesiskā regulējuma efektivitātei nepietiktu grozīt tikai vienu Civillikuma pantu. Būtu nepieciešams komplekss risinājums. Šīs nedēļas "Jurista Vārdā" sniegts arī ieskats Igaunijas Reģistrētas kopdzīves likuma struktūrā un saturā.

Papildinformācijai:

Sannija Matule
Žurnāls „Jurista Vārds”
T.: +371 67310680

www.juristavards.lv
Twitter: @Jurista_Vards
Facebook: JuristaVards

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).