Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS

Mantojums. Kur un kā par to uzzināt?

12.04.2016.

Foto: Publicitātes attēls

Zvērinātu notāru paziņojumi par mantojumu atklāšanos pieejama kā atsevišķa oficiālo paziņojumu grupa. Ar šīm ziņām var iepazīties oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” (vietnē www.vestnesis.lv).

Par mantojuma atklāšanos var uzzināt, apmeklējot "Latvijas Vēstneša" sadaļu “Mantojumu ziņas”. Informācija tajā tiek publicēta tikai pēc tam, kad kāda no mantot tiesīgajām personām ir vērsusies pie notāra ar lūgumu uzsākt mantojuma lietas vešanu.

Paziņojumus ērti pārskatīt arī mobilajā versijā (https://m.vestnesis.lv/).


Kā uzzināt par potenciālo mantojumu?

Vai kādam ir pienākums informēt par mantojuma lietu? Ja neesi zinājis par atstāto mantojumu, vai var uz to pretendēt pēc tam, kad tas jau sadalīts starp citiem mantiniekiem?

Papildinformācijai iesakām LV portāla skaidrojumu: Kā zināt, vai esi kļuvis par mantinieku?


Kas drīkst pieteikties mantojumam?

Paziņojumā zvērināts notārs uzaicina pieteikties visus tos, kuriem kā mantiniekiem, kreditoriem vai kā citādi ir kādas tiesības uz mantojumu.

Uzaicinājuma termiņš, ja likumā nav noteikts citādi, var būt atšķirīgs, bet tas nedrīkst būt īsāks par trim mēnešiem no uzaicinājuma publicēšanas dienas.

Termiņā nepieteiktās kreditoru pretenzijas tiek dzēstas. Ja mirušais ir atstājis testamentu, tad tiek paziņots testamenta nolasīšanas laiks un vieta.


Oficiālie paziņojumi "Latvijas Vēstnesī"

Oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” iznāk katru darbdienu, publicējot tiesību aktus (piemēram, likumi, Ministru kabineta noteikumi u.tml.) un oficiālos paziņojumus.

Ikdienā katrā oficiālo paziņojumu grupā mēdz būt publicēti no viena līdz pat vairākiem simtiem paziņojumu (piemēram, Komercreģistra ziņas).

Lai varētu ātri pārskatīt un atlasīt interesējošo ziņu, katrs saraksts papildināts ar lokālo meklētāju. Ikvienu paziņojumu sarakstā var:

  • atvērt kā atsevišķu informācijas vienību, noklikšķinot uz tā OP numuru;
  • atvērt šo pašu paziņojumu kā PDF dokumentu;
  • iegūt apliecinājumu par publikācijas autentiskumu (pārbaudīt e-parakstu, ar kuru iezīmēta katra publikācija);
  • lejuplādēt, drukāt, dalīties sociālajos tīklos.


Latvijā ir spēkā Oficiālās publikācijas un tiesiskās informācijas likums. Tā mērķis ir nodrošināt privātpersonu tiesības būt informētām par savām tiesībām un pienākumiem.  

Vietnē www.vestnesis.lv publicētā informācija ir oficiālā publikācija (jau ceturto gadu tikai  elektroniska), un šis saturs ir nemainīgs, publiski ticams un juridiski saistošs.

"Latvijas Vēstneša" informācija

Meklē pēc datuma!

 
 

Oficiālais izdevums

 
 
Klientu centrs
(oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi)

Ieeja: no Bruņinieku 53
Pasta adrese: Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Telefons67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011
T.: 67310675
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).